more_horiz
Wiadomości

Akcja "Tornister pełen uśmiechów". Caritas Polska w Sanoku rozda setki wyprawek szkolnych

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2022 07:15
500 wyprawek szkolnych rozda w niedzielę Caritas Polska w Sanoku, gdzie odbędzie się inauguracja akcji "Tornister pełen uśmiechów".
W akcję Tornister pełen uśmiechów włącza się para prezydencka
W akcję "Tornister pełen uśmiechów" włącza się para prezydenckaFoto: caritas.pl/dzieci

Jak mówił dyrektor Caritas Polska ksiądz Marcin Iżycki, 21 sierpnia o godzinie 9.30 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku sprawowana będzie Msza święta, a następnie na rynku zaplanowano wiele atrakcji dla najmłodszych.

Koncerty, występy i pokaz motocykli

- Od godziny 11 odbędą się koncerty, występy, pokaz motocykli, a po godzinie 13:00 zaplanowano uroczyste rozdanie tornistrów, spośród 500 plecaków, 150 otrzymają dzieci z Ukrainy - powiedział ks. Marcin Iżycki.

W tym roku plecaki z wyprawkami trafią do ponad 10 tysięcy uczniów, w tym do 4 tysięcy dzieci ukraińskich, a także dzieci z Białorusi i LitwyJak podkreślił Maciej Dubicki z Caritas Polska, organizowane są też wakacyjne wyjazdy dla najmłodszych.

Pomoc psychologiczna dla dzieci

- Wakacyjna Akcja Caritas, z której skorzysta w koloniach i półkoloniach blisko 15 tysięcy dzieciaków, ale to również Warsztaty Ratownicy Marzeń, gdzie podczas tych wyjazdów kolonijnych około tysiąc dzieci w ciągu 28 dni warsztatowych skorzysta z pomocy psychologicznej - wskazał. 

Maciej Dubicki zaznaczył, że "także i we wrześniu będziemy prowadzić takie warsztaty". - Mają one na celu poprawienie dobrostanu psychicznego dzieciaków po pandemii oraz ich funkcjonowania w środowisku rówieśniczym, rozwiązywania kwestii spornych i trudnych oraz rozwijania swoich talentów i marzeń - zaznaczył.

W akcję "Tornister pełen uśmiechów" włącza się również para prezydencka. Programy Caritas dla najmłodszych można wspierać, dokonując wpłaty na stronie www.caritas.pl/dzieci.

Patronat korporacyjny nad akcją sprawuje Polskie Radio.

Ponadto podczas Wakacyjnej Akcji Caritas blisko 15 tysięcy dzieci, w tym dwa tysiące najmłodszych z Ukrainy, skorzysta z wypoczynku podczas wyjazdów, półkolonii i wycieczek na terenie całego kraju.

Posłuchaj
00:16 11899289_1.mp3 Marcin Iżycki o atrakcjach dla dzieci (IAR) 

***

Posłuchaj
00:29 11899289_2.mp3 Maciej Dubicki o wakacyjnych wyjazdach dla najmłodszych (IAR) 

Czytaj więcej:

nt

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także