more_horiz
Wiadomości

Zmiany w TVP. Krzysztof Czabański: prezes Mateusz Matyszkowicz wzmocni ofertę merytoryczną

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2022 13:46
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powiedział, iż "jest pewien, że prezes Mateusz Matyszkowicz wzmocni ofertę merytoryczną TVP".
Przewodniczący RMN: prezes Matyszkowicz wzmocni ofertę merytoryczną TVP
Przewodniczący RMN: prezes Matyszkowicz wzmocni ofertę merytoryczną TVPFoto: Polskie Radio

- Jestem pewien, że prezes Mateusz Matyszkowicz wzmocni ofertę merytoryczną TVP - stwierdził Czabański, pytany o zmianę na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej.

Mateusz Matyszkowicz jest członkiem zarządu TVP od kwietnia 2019 roku. Jak podało i.pl, po odwołaniu Kurskiego zarząd będzie jednoosobowy.

Zmiana prezesa w TVP

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Na stanowisko to powołała Mateusza Matyszkowicza - dotychczasowego członka zarządu telewizji publicznej.

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel napisał na Twitterze, że "Zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy. Już niedługo przed @KurskiPL nowe zadania".

Zarząd Telewizji Polskiej będzie jednoosobowy. Decyzję tę potwierdził Polskiemu Radiu przewodniczący Rady Krzysztof Czabański.

Jacek Kurski objął po raz pierwszy stanowisko szefa TVP w styczniu 2016 r. 2 sierpnia tego samego roku został odwołany przez Radę Mediów Narodowych, która jednak po kilku godzinach wycofała się z tej decyzji.

Ponownie wybrany został na szefa Telewizji Polskiej 12 października 2016 r. Był na jej czele do marca 2020 r., gdy znów został odwołany przez RMN. Został wówczas doradcą zarządu TVP.

W maju 2020 r. wszedł ponownie w skład zarządu telewizji, a 24 lipca 2020 r. został pełniącym obowiązki prezesa. 7 sierpnia RMN ponownie wybrała go szefem TVP.

dz

Zobacz także

Zobacz także