more_horiz
Wiadomości

Dziś zbierze się prezydencka Rada ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2022 05:51
Nadchodząca zima i problemy związane z węglem będą głównym tematem - prezydenckiej Rady do spraw Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych. Poinformował o tym Informacyjną Agencję Radiową doradca prezydenta do spraw środowiska, energii, klimatu i zrównoważonego rozwoju Paweł Sałek.​ Spotkanie zaplanowano na godzinę 11:00.
Prezydencka Rada ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych
Prezydencka Rada ds. Środowiska, Energii i Zasobów NaturalnychFoto: Kancelaria Prezydenta

Wezmą w nim udział przedstawiciele ministerstw: aktywów państwowych i środowiska oraz pełnomocnik rządu do spraw infrastruktury krytycznej ze względu na tematykę gazową.
Jak powiedział Paweł Sałek, Rada będzie dyskutować o najważniejszych bieżących problemach związanych z cenami energii elektrycznej i ciepła, a informacje zostaną przekazane prezydentowi.

- Będziemy mieli dyskusję dotyczącą ewentualnych prognoz wzrostu cen energii elektrycznej i ciepła - to są takie dwa podstawowe elementy, które wpływają na inflację i - kosztotwórczo - na całą gospodarkę, dlatego też, pan prezydent chciałby mieć pogłębioną wiedzą na ten temat, ta informacja z tej rady zostanie przekazana panu prezydentowi - mówił prezydencki doradca.

Posłuchaj
00:20 11928654_1.mp3 Dziś zbierze się prezydencka Rada do spraw Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych (IAR)

"Diagnoza problemów"

Jak dodaje Paweł Sałek, Rada omówi kwestie dotyczące kolejnych dwudziestu lat i najbliższego czasu związanego z problemami energetycznymi. Podczas spotkania zaplanowano dwa wykłady wprowadzające: na temat energii elektrycznej i ciepła.

- Chodzi o to, żeby w tym momencie zdiagnozować te podstawowe problemy i wypracować takie propozycje, które mogą zaradzić - najkrócej mówiąc - tym problemom energetycznym szerokim, z którymi się dzisiaj borykamy przez wojnę na Ukrainie, wzrost cen surowców, ropy, gazu, węgla - powiedział.

Rada do spraw Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych została powołana przez prezydenta Andrzeja Dudę 30 czerwca 2021 roku. Wśród jej głównych zadań jest przygotowywanie opinii i ekspertyz dla prezydenta, identyfikowanie aktualnych problemów w zakresie środowiska, energii i zasobów naturalnych oraz dokonywanie analizy zidentyfikowanych problemów oraz tworzenie forum debaty i dialogu w zakresie środowiska, energii i zasobów naturalnych.

Zobacz także:

Zobacz także: minister Anna Moskwa w "Sygnałach dnia"

jp

Zobacz także

Zobacz także