more_horiz
Wiadomości

Dość pogodny czwartek, ale zimna noc. Uwaga na poranne mgły

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2022 15:20
Najbardziej pogodnie aż do wieczora będzie na zachodzie Polski. Tam zachmurzenie pozostanie małe i umiarkowane, jedynie niewielki deszcz może spaść na Dolnym Śląsku - informuje synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska. W nocy z kolei najzimniej zrobi się na Pomorzu, gdzie lokalnie temperatura może spaść do -2 st.C.
Synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska podkreśla, że czwartek będzie w większości Polski pogodny, ale noc będzie mroźna, a nad ranem mogą pojawić się gęste mgły
Synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska podkreśla, że czwartek będzie w większości Polski pogodny, ale noc będzie mroźna, a nad ranem mogą pojawić się gęste mgłyFoto: Shutterstock

Jak przekazała Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, czwartek pogodny pozostanie na zachodzie kraju, gdzie nadal będzie małe i umiarkowane zachmurzenie, a deszcz nie jest spodziewany. Jedynie niewielkie opady możliwe są na Dolnym Śląsku.

- Natomiast na wschodzie i w środkowej Polsce zachmurzenie będzie duże i umiarkowane. Miejscami na całym tym obszarze mogą wystąpić przelotne opady deszczu - powiedziała synoptyk IMGW.

Czwartek dość ciepły w większości Polski

Najcieplej, ok. 17 st. C., termometry powinny wskazać na ziemi lubuskiej, tam, gdzie najwięcej słońca. Na przeważającym obszarze kraju temperatura wyniesie ok. 14-15 st. C., a najzimniej będzie w rejonach podgórskich Karpat, tylko ok. 9 st. C.

Prognozowany jest słaby lub umiarkowany wiatr z kierunków północnych i zachodnich. - Na południowym wschodzie możliwe słabe burze - zaznaczyła synoptyk IMGW.

Uwaga na mgły nad ranem

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe, lokalnie umiarkowane utrzyma się na zachodzie i obejmie już także większą część środkowej Polski. Tam nie powinno padać. Natomiast, jak przekazała Grażyna Dąbrowska, nad ranem pojawią się mgły i zamglenia ograniczające widzialność do 200 m, lokalnie nawet do 100 m.

Natomiast we wschodniej części kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Może przelotnie popadać.

» WIĘCEJ INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIUKIEROWCÓW «

W nocy będzie zimno, a miejscami mroźno

- To będzie zimna noc, bo pozostajemy jeszcze w masie arktycznego powietrza, która dopłynęła do Polski. Na wschodzie temperatura wyniesie od 3 do 7 st. C. Natomiast na tym obszarze, gdzie będą występowały przejaśnienia, nie będzie tam kołderki chmur, temperatura nocą i nad ranem jeszcze spadnie - powiedziała Dąbrowska.

Na Pomorzu - lokalnie - termometry wskażą od 1 st. C. Tam miejscami, w rozpogodzeniach, minimalna temperatura może wynieść nawet -2 st. C. Od 1 stopnia na plusie może być również w rejonie Kotliny Kłodzkiej, w Kotlinie Jeleniogórskiej prognozowane jest nawet 0. Maksymalnie tam do 5 st. C.

Wiatr będzie słaby, z kierunku północno-zachodniego.

Posłuchaj
00:22 Walijewski IAR.mp3 Rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski powiedział, że początek jesieni zapowiada się pogodnie, miejscami temperatura może przekroczyć 20 stopni (IAR)
Posłuchaj
00:19 Walijewski IAR (2).mp3 Grzegorz Walijewski powiedział, że zagraniczne modele sezonowe wskazują, iż jesień w Polsce ma być z temperaturą powyżej normy, polskie prognozy nieco się różnią (IAR)

jmo

Zobacz także

Zobacz także