more_horiz
Wiadomości

Jarosław Kaczyński spotka się z wyborcami w woj. opolskim. Premier odwiedzi Ostrów Mazowiecką

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2022 04:33
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedzi dziś Nysę i Opole. Szef PiS będzie rozmawiał z mieszkańcami tych miast m.in. o bieżącej sytuacji geopolitycznej.
Dziś prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki będą kontynuowali przedwyborczy objazd kraju
Dziś prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki będą kontynuowali przedwyborczy objazd krajuFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Wicerzecznik PiS Urszula Rusecka wskazuje w tym kontekście m.in. na kwestię obronności czy kryzys energetyczny. Dodaje, że podczas spotkań z prezesem zawsze poruszane są również jakieś nowe tematy. W jej ocenie podobnie i tym razem. Urszula Rusecka tłumaczy, że Jarosław Kaczyński będzie mówił też o planach partii oraz podsumowywał dotychczasowe dokonania.

Spotkania z wyborcami

Spotkanie w Nysie rozpocznie się o godzinie 13. Następnie prezes PiS uda się do Opola.

W maju komitet polityczny PiS podjął decyzję o nowym podziale struktur partyjnych. Utworzone zostały 94 nowe okręgi. Od czerwca Jarosław Kaczyński kontynuuje ich objazd. Szef PiS ma odwiedzić wszystkie do połowy przyszłego roku.

Z kolei premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w dożynkach w Ostrowi Mazowieckiej. W południe szef rządu będzie uczestniczył w uroczystej Mszy Świętej, a następnie w Ogólnopolskim Święcie "Wdzięczni Polskiej Wsi".

Walka z nadużyciami

Podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami w Oleśnicy Jarosław Kaczyński mówił, że za rządów PiS zaczęto walczyć z nadużyciami, bo Polska wcześniej była okradana. Przyznał, że udało się zgromadzić prawie 1 bln zł, który rząd przeznaczył m. in. na politykę społeczną. Duże środki trafiły do samorządów na inwestycje. Jarosław Kaczyński mówił też konieczności dozbrajania polskiej armii.

Prezes PiS zwrócił uwagą na politykę mieszkaniową. Podsumowując rządy Zjednoczonej Prawicy przyznał, że "nie wszystko się udało". Wskazał tu na zapowiadany przez rząd "przełom w polityce mieszkaniowej". - Chociaż w tym roku pewnie będzie 270 tys. mieszkań i to jest rekord licząc od 1989 r., to ciągle jest mniej niż w najlepszym roku (Edwarda) Gierka. Wtedy było 297 tys. - oczywiście mieszkań mniejszych, gorszych, ale jednak 297 tys. A w ramach "Mieszkania plus" udało się wybudować tylko 40 tys. a powinno być 400 tys. - wskazał prezes Kaczyński.

Czytaj także:

dz/IAR, PAP

Zobacz także

Zobacz także