more_horiz
Wiadomości

Pogoda na najbliższe dni. Idą duże zmiany, najnowsza prognoza

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2022 16:51
Niedziela jest ostatnim dniem ciepłej i słonecznej aury. Od poniedziałku czeka nas niestety znaczne pogorszenie pogody. Będzie dużo chłodniej i nie zabraknie opadów deszczu. Przedstawiamy prognozy na najbliższe dni.
Pogoda. Będzie chłodno i deszczowo. Najnowsze prognozy
Pogoda. Będzie chłodno i deszczowo. Najnowsze prognozyFoto: Shutterstock/Grand Warszawski

Już noc z niedzieli na poniedziałek będzie pochmurna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje lokalne opady deszczu. Najgorzej będzie w południowych regionach. Tam możliwe nawet opady deszczu ze śniegiem. 

Temperatura będzie się wahać od 6-7 st. C. na Pomorzu i Suwalszczyźnie do 10-11 st. C. w centrum kraju. Lokalnie możliwe mgły.

Pogoda. Pochmurny poniedziałek

W poniedziałek utrzyma się duże zachmurzenie. IMGW przewiduje przelotne opady deszczu. W pasie od wschodniego Pomorza i Warmii po Górny Śląsk i Małopolskę możliwe słabe burze. W Tatrach opady deszczu ze śniegiem.

Temperatura maksymalna od 14 st. C. na Kaszubach do 18 st. C., lokalnie w centrum kraju, na Pogórzu Karpackim około 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Początkowo lokalnie przelotne opady deszczu. Później miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m, w centrum kraju lokalnie do 100 m. Temperatura minimalna od 6 st. C. do 10 st. C., w rejonach podgórskich od 3 st. C. do 5 st. C. Wiatr słaby, nad morzem i wysoko w górach okresami umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

Pogoda na wtorek

We wtorek w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu kraju. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. W ciągu dnia przelotne opady deszczu, miejscami możliwe burze.

Temperatura maksymalna od 13 st. C. do 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, na zachodzie również południowo-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

jp/PAP

Zobacz także

Zobacz także