more_horiz
Wiadomości

Prezes Polskiego Radia uhonorowana przez ITD. "Nagroda za misję, jaką pełnimy, propagując bezpieczeństwo drogowe"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 21:27
- Podkreślamy, jak ważne jest bezpieczeństwo drogowe, ale też mówimy dużo o powstających drogach, o planach infrastrukturalnych, i to wszystko znalazło dzisiaj swego rodzaju finał w postaci tej statuetki - powiedziała prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, odnosząc się do uhonorowania publicznego nadawcy specjalnym wyróżnieniem Inspekcji Transportu Drogowego.
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odebrała nagrodę z rąk Głównego Inspektora Transportu Drogowego
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odebrała nagrodę z rąk Głównego Inspektora Transportu DrogowegoFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Nagrodę "Partner bezpieczeństwa ITD" wręczono podczas gali 20-lecia ITD, która odbyła się w Warszawie.

"Nagroda za pełnioną przez nas misję"

W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową Agnieszka Kamińska podkreśliła, że odebrała statuetkę w imieniu wszystkich pracowników i współpracowników Polskiego Radia. Jak zaznaczyła, to nagroda za misję, jaką wypełnia Polskie Radio, propagując bezpieczeństwo drogowe.

- Mówimy na wszystkich naszych antenach bardzo dużo, podkreślamy, jak ważne jest bezpieczeństwo drogowe, ale też mówimy dużo o powstających drogach, o planach infrastrukturalnych, i to wszystko znalazło dzisiaj swego rodzaju finał w postaci tej statuetki. I chciałabym na ręce wszystkich pracowników i współpracowników tę statuetkę symbolicznie przekazać i bardzo serdecznie im podziękować - mówiła prezes Polskiego Radia.

Posłuchaj
00:27 Agnieszka Kamińska - na wszystkich naszych antenach mówimy dużo bezpieczeństwie drogowym, powstających drogach (IAR).mp3 Agnieszka Kamińska: na wszystkich naszych antenach mówimy dużo o bezpieczeństwie drogowym, powstających drogach (IAR) 

Czytaj także:

Prezes Polskiego Radia: jesteśmy blisko kierowców

Agnieszka Kamińska podkreśliła, że Polskie Radio jest bardzo blisko kierowców, dostarcza im informacji drogowych i edukuje młodszych słuchaczy w zakresie bezpieczeństwa drogowego. Wiadomości przygotowywane są nie tylko dla dorosłych słuchaczy anten Polskiego Radia, ale także młodszych poprzez Polskie Radio Dzieciom.

- Tutaj także te elementy bezpieczeństwa drogowego można usłyszeć w postaci bajek, scenariuszy, różnego rodzaju słuchowisk - powiedziała prezes Agnieszka Kamińska. Wręczając nagrodę, główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur podkreślił rolę Polskiego Radia w poprawie bezpieczeństwa na drogach.

Posłuchaj
00:28 Agnieszka Kamińska anteny Polskiego Radia propagują bezpieczeństwo drogowe (IAR).mp3 Agnieszka Kamińska: anteny Polskiego Radia propagują bezpieczeństwo drogowe (IAR) 

Polskie Radio Kierowców działa 24 godziny na dobę, jest dostępne przez internet, cyfrowe radio DAB+ i aplikację mobilną. Pierwsza emisja dziewiątej anteny Polskiego Radia miała miejsce 16 października 2020 roku.

ms, IAR

Zobacz także

Zobacz także