more_horiz
Wiadomości

Środa pochmurna i deszczowa. Na północy możliwe oberwanie chmury

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 07:03
W środę przez cały dzień zachmurzenie małe i umiarkowane z opadami deszczu o charakterze zanikającym. Na północy możliwe burze - tam synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu.
Deszczowa pogoda zostanie z nami do końca tygodnia
Deszczowa pogoda zostanie z nami do końca tygodniaFoto: shutterstock/Fotokon; IMGW

Jak poinformował rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski, dziś w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim do godziny 15. może spaść blisko miesięczna norma opadu dla września.

- Według prognoz, w północnej i wschodniej części województwa pomorskiego oraz w zachodnich powiatach warmińsko-mazurskiego może spaść do 40 litrów wody na metr kwadratowy. Meteorolodzy zaliczają takie opady do intensywnych, dlatego wydane zostały ostrzeżenia pierwszego stopnia przed tym zjawiskiem - mówił Grzegorz Walijewski.

Pochmurno w całej Polsce

Pogodę w Polsce kształtuje niż z ośrodkiem nad Bałtykiem; na północnym wschodzie kraju zaznacza swój wpływ front okluzji. Pozostajemy w wilgotnym powietrzu polarnym morskim. Duże zachmurzenie i przelotny deszcz będą na przeważającym obszarze kraju.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju wyniesie od 13 do 15 stopni, natomiast w obszarach podgórskich od 11 do 12 stopni. Najcieplej będzie na Podkarpaciu, tam termometry wskażą 17 stopni.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W Karpatach porywy wiatru do 75 km/h. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 987 hPa i będzie powoli rosło.

Posłuchaj
00:19 imgwa.mp3 Rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski o intensywnych opadach deszczu na północy kraju (IAR)

 

Zmiana pogody

Taka pogoda zostanie z nami do końca tygodnia. Pod koniec tygodnia jest szansa, że przejaśnień będzie coraz więcej i zza chmur wyjrzy słońce, a temperatura wzrośnie do przyjemnych 18 st. C - przewiduje dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska.

Czytaj także:

IAR/PAP/fc/pp

Zobacz także

Zobacz także