more_horiz
Wiadomości

Ruszy nowa kampania dot. szczepień przeciw COVID-19. Będzie skierowana do jednej grupy

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 06:50
Ruszy nowa kampania społeczna dotycząca szczepień przeciw COVID-19. Jej szczegóły zostaną przedstawione w środę przez ministra zdrowia dr. Adama Niedzielskiego. Jak wyjaśnił wcześniej, będzie ona skierowana do osób niezdecydowanych.
Ruszy nowa kampania społeczna dotycząca szczepień przeciw COVID-19
Ruszy nowa kampania społeczna dotycząca szczepień przeciw COVID-19Foto: Shutterstock/Fotokon

Od 27 grudnia 2020 r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, podano 56 642 574 szczepionki - przekazano we wtorek na stronach rządowych. Najnowsze dane mówią, że w pełni zaszczepionych jest 22 559 090 osób. Podano też 13 926 845 dawek przypominających. Dzienna liczba szczepień wyniosła 16 249.

Od 16 września 2022 r. drugą dawką przypominającą przeciw COVID-19 mogą zaszczepić się osoby powyżej 12 lat, które pierwszą dawkę przypominającą przyjęły przynajmniej trzy miesiące wcześniej.

W ocenie rzecznika prasowego MZ Wojciecha Andrusiewicza "zainteresowanie szczepieniem jest poniżej naszych oczekiwań". - Biorąc pod uwagę, że trzecią dawką zaszczepiło się pomiędzy 12 a 13 mln osób, chcielibyśmy, żeby tą czwartą dawką zaszczepiło się przynajmniej te pięć milionów. Niestety, ten początek nie wygląda optymistycznie - powiedział.

Nowa kampania społeczna dot. szczepień

Zdaniem szefa MZ Adama Niedzielskiego, "potrzebny jest nowy impuls komunikacyjny na temat szczepień przeciwko koronawirusowi". W czasie konferencji prasowej w Ciechocinku minister zdrowia zapowiedział, że przedstawiona zostanie nowa kampania na temat szczepień.

- I to nie jest taka kampania zbudowana ad hoc, tylko jest to kampania, która wynika z ostatnich kilku miesięcy, kiedy były prowadzone badania na grupach fokusowych - właśnie wśród osób, które mają wątpliwości, które wahają się. Do nich będziemy chcieli skierować i kampanię, ale też takie bardzo rzeczowe, profesjonalne, obiektywne rozwiązanie w postaci odpowiedzi na wszelkie pytania, które budzą wątpliwości. Będzie specjalny serwis - sprecyzował.

Czytaj także:

Zobacz także: minister zdrowia Adam Niedzielski w Programie 3 Polskiego Radia 

ng//PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także