more_horiz
Wiadomości

Połączenie Orlenu i PGNiG. Jacek Sasin: duży koncern będzie mógł więcej inwestować

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 15:29
Akcjonariusze spółki PKN Orlen zgodzili się na połączenie z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem. Za takim krokiem opowiedziało się niemal 82 procent akcjonariuszy obecnych na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu zorganizowanym w Płocku, gdzie Orlen ma siedzibę. - Duży koncern będzie mógł dużo więcej i celniej inwestować - skomentował decyzję o fuzji wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Akcjonariusze spółki PKN Orlen zgodzili się na połączenie z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem
Akcjonariusze spółki PKN Orlen zgodzili się na połączenie z Polskim Górnictwem Naftowym i GazownictwemFoto: Wojciech Olkusnik/East News

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział dziennikarzom w Sejmie, że połączenie tych spółek przyniesie korzyści, a przede wszystkim da większą siłę nowej firmie.

Wicepremier zaznaczył, że w związku z fuzją będzie można wynegocjować lepsze ceny surowców energetycznych, co w konsekwencji będzie korzystne dla konsumentów. Dodał, że duża firma będzie mogła też prowadzić większe inwestycje.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek napisał na Twitterze, że fuzja z PGNiG oznacza stabilizację dostaw surowców energetycznych, wzmocnienie bezpieczeństwa i kontroli nad nowym koncernem.

Posłuchaj
00:27 11964266_1.mp3 Jacek Sasin: duży koncern będzie mógł dużo więcej i celniej inwestować (IAR)

W poniedziałek zgodę na połączenie Orlenu z PGNiG wyraziła Rada Ministrów.

Czytaj także:

Zobacz również: Stanisław Szwed w "Sygnałach dnia"

IAR/kp

Zobacz także

Zobacz także