more_horiz
Wiadomości

"Nie będzie zmiany na stanowisku premiera". Terlecki po wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 21:02
Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki powiedział, że premier Mateusz Morawiecki nie zostanie odwołany i nie zmieni się szef rządu. Polityk przekazał tę informację po wyjazdowym posiedzeniu klubu parlamentarnego PiS.
Ryszard Terlecki
Ryszard TerleckiFoto: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

- Pytanie, które, rozumiem, jest najważniejszym pytaniem wieczoru: nie będzie oczywiście zmiany premiera - powiedział Ryszard Terlecki na konferencji prasowej po wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS w Pułtusku (woj. mazowieckie).

Posłuchaj
00:07 11966989_1.mp3 Ryszard Terlecki: nie będzie zmiany premiera (IAR)

Co z szefem KPRM?

Politycy PiS zostali również zapytani, czy będzie zmiana na stanowisku szefa KPRM.

- Mówiłem o tym, że nie będzie zmiany na stanowisku premiera, ponieważ pojawiły się takie medialne spekulacje. Natomiast prezes też stanowczo powiedział i powtarzał kilkakrotnie na posiedzeniach prezydium Komitetu Politycznego, że wszyscy zajmujący jakiekolwiek kierownicze stanowiska w rządzie czy w partii muszą być do dyspozycji. Jeżeli ich praca zostanie uznana za niewystarczająco skuteczną to muszą się liczyć ze zmianą - wskazał szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu.

Pytany, czy tak jest w przypadku ministra Michała Dworczyka, powiedział: "Z tego, co wiem, pan minister Dworczyk złożył rezygnację ze swojej funkcji". Po chwili doprecyzował: "Złożył albo złoży w najbliższym czasie".

Dopytywany, czy dymisja Dworczyka byłą warunkiem Solidarnej Polski poparcia wydłużenia kadencji samorządów, Terlecki zaprzeczył. Nie odpowiedział na pytanie, jak ocenia pracę Dworczyka.

koz/jp/kor/PAP

Zobacz także

Zobacz także