more_horiz
Wiadomości

Zaginięcie Jakuba Bocheńskiego. Policja ma nowy trop

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 17:19
Krakowska policja odnalazła samochód zaginionego przed kilkoma dniami Jakuba Bocheńskiego. 30-letni polityk Lewicy z Nowego Sącza (woj. małopolskie) widziany był ostatnio 22 września. Przebywał w hotelu na wyjeździe firmowym. Około godz. 13.00 wyszedł z budynku przy ul. Dąbskiej 5 w Krakowie i od tamtej pory nie ma z nim kontaktu.
Policja odnalazła samochód zaginionego Jakuba Bocheńskiego
Policja odnalazła samochód zaginionego Jakuba BocheńskiegoFoto: malopolska.policja.gov.pl

- Wczoraj w godzinach wieczornych policjanci z komisariatu prowadzący poszukiwania, patrolując jedną z ulic w rejonie Płaszowa odnaleźli pojazd należący do zaginionego 30-letniego Jakuba Bocheńskiego - poinformował w piątek rzecznik komendy miejskiej policji w Krakowie Piotr Szpiech. Według niego odnaleziony grafitowy renault megane kombi został zabezpieczony i odholowany na policyjny parking.

- Pojazd zostanie poddany szczegółowym oględzinom - zapowiedział rzecznik zaznaczając, że dalej są prowadzone czynności mające na celu odnalezienie zaginionej osoby. 

Jakub Bocheński. Podejrzewany o gwałt?

Jakub Bocheński wyszedł z hotelu Hilton przy ul. Dąbskiej 5 w Krakowie 22 września i udał się w nieznanym kierunku. Zgodnie z ogłoszeniem o zaginięciu, ubrany był w czarną bluzę z kapturem i dżinsowe spodnie. Mógł przemieszczać się swoim samochodem, który został odnaleziony. 

Mężczyzna ma 30 lat, 180 cm wzrostu, brązowe oczy, ciemnobrązowe włosy, ma brodę. Osoby, które widziały Jakuba Bocheńskiego lub mają o nim informacje proszone są o kontakt pod numerami telefonu: 112, 47 83 52 910, 47 83 53 070 lub 505 770 122.

Polityk Nowej Lewicy Jakub Bocheński został zawieszony w prawach członka partii - poinformowała Nowa Lewica. Z kolei portal tvp.info przekazał, że jest to związane z doniesieniami o tym, że mógł on być sprawcą gwałtu.

Jak opisał sprawę portal tvp.info Jakub B. podczas wyjazdu firmowego wyszedł nagle z hotelu i nie wrócił. Według portalu do policjantów zgłosiła się kobieta, która twierdzi, że została przez niego zgwałcona.

Czyta także:

ASP/jp/PAP/tvp.info

Zobacz także

Zobacz także