more_horiz
Wiadomości

Ogólnopolski Kongres Rozwiązań Ubezpieczeniowych. Prezes TUW: mamy autorską metodę likwidacji szkód

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2022 21:32
Najlepsi fachowcy w dziedzinie zdrowia, wybitni lekarze, prawnicy oraz dyrektorzy największych szpitali w Polsce wymienili się wiedzą na pierwszym Ogólnopolskim Kongresie Rozwiązań Ubezpieczeniowych w Sopocie.
Każde niepożądane zdarzenie najczęściej skutkuje roszczeniem, które przekłada się na finanse placówki - zauważył Rafał Kiliński
Każde niepożądane zdarzenie najczęściej skutkuje roszczeniem, które przekłada się na finanse placówki - zauważył Rafał KilińskiFoto: PAP/Jan Dzban

Prezes Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Rafał Kiliński zaznaczył, że - w przypadku podmiotów medycznych - każde niepożądane zdarzenie najczęściej skutkuje roszczeniem, które przekłada się na finanse placówki.

- Czasami mieści się to w ubezpieczeniu, czasami suma ubezpieczenia nie wystarcza, w związku z czym uderza to w finanse placówki bezpośrednio. Jeżeli wypracujemy standardy postępowania w takich wypadkach, tak - żeby im zapobiegać, a lepiej zapobiegać, niż leczyć, wówczas placówki będą zdrowsze, a pacjenci bezpieczniejsi - zaznaczył prezes Rafał Kiliński.

Non-profit

Jak dodał, TUW jest organizacją non-profit. Stara się wspierać różne inicjatywy mające na celu usprawnienie opieki zdrowotnej czy wprowadzenie innowacji.

Posłuchaj
00:20 kili1.mp3 Prezes Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Rafał Kiliński o konieczności wypracowania standardów postępowania (IAR)

- Przykładem z czasów pandemii, który był lansowany - to stetoskopy zdalne. Sporo tych stetoskopów było dostarczonych do polskiej służby zdrowia. Obecnie dostarczyliśmy sprzęt do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, do leczenia dzieci chorych onkologicznie - sprzęt oparty na nowoczesnych technologiach, który pozwala monitorować stan zdrowia dzieci po operacji czy tuż przed operacją. Urządzenia te są bezprzewodowe i pozwalają na monitoring online -wyjaśnia prezes TUW.

Autorska metoda

Wszyscy ubezpieczeni w Towarzystwie są członkami współtworzącymi organizację. Rafał Kiliński zaznacza, że TUW wyróżnia się na tle pozostałych ubezpieczycieli tym, że pozostali nie mają proaktywnej likwidacji szkód.

Posłuchaj
00:31 kili2.mp3 Prezes Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Rafał Kiliński o pomocy placówkom medycznym (IAR)

- To jest nasza autorska metoda, u innych ubezpieczycieli zazwyczaj kończy się to procesem sądowym, który w naszych warunkach jest procesem długotrwałym, wieloletnim, a pacjent, zamiast otrzymać pomoc - walczy na Sali sądowej o odszkodowanie, za które, być może, będzie się rehabilitował. A my dostarczmy mu środków, żeby się już rehabilitował, a nie palił siły i środki na postępowanie sądowe - podkreśla prezes Rafał Kiliński.

Honorowy patronat nad Kongresem objęli Rzecznik Praw Pacjenta i Gdański Uniwersytet Medyczny. Patronem medialnym Ogólnopolskiego Kongresu Rozwiązań Ubezpieczeniowych w Sopocie jest Polskie Radio.

Posłuchaj
00:25 kili3.mp3 Prezes Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Rafał Kiliński o procesie likwidacji szkody (IAR)

Czytaj także:

IAR/fc

Zobacz także

Zobacz także