more_horiz
Wiadomości

"Te pieniądze nam się należą". Prezydent Andrzej Duda dla "Gazety Polskiej" o reparacjach

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2022 07:26
Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Tomaszem Sakiewiczem stwierdził, że "Niemcy będą bronili się na wszelkie sposoby, żeby nam nie zapłacić, bo wyrządzili nam wielką szkodę, więc chodzi o ogromne pieniądze. Na tyle ogromne, że zapłatę odczuje w kieszeni niemiecki podatnik. Ale nam należą się te pieniądze". Cały wywiad znajdzie się w środowym numerze tygodnika "Gazeta Polska", fragment opublikowała wtorkowa "Gazeta Polska Codziennie".
Prezydent Andrzej Duda dla Gazety Polskiej o reparacjach: te pieniądze nam się należą.
Prezydent Andrzej Duda dla "Gazety Polskiej" o reparacjach: te pieniądze nam się należą.Foto: Krzysztof Sitkowski/KPRP

Mamy prawo dochodzić tej zapłaty za wszelką cenę i powinniśmy to robić - zaznaczył prezydent. Andrzej Duda był pytany przez Tomasza Sakiewicza m.in. o wypowiedź przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, która groziła Włochom, że będą wobec nich zastosowane takie same represje jak wobec Polski i Węgier, jeżeli wybiorą prawicowy rząd, co ostatecznie się stało.

"Odkryła swoje intencje"

- Pani przewodnicząca odkryła swoje intencje. W dwóch zdaniach potwierdziła, że ataki ze strony liberalno-lewicowych polityków, którzy opanowali instytucje unijne, są motywowane wyłącznie politycznie - stwierdził prezydent. - Chodzi o pretekst do ataku - ocenił.

- Praworządność to pretekst do ataku na nas. To swego rodzaju kij, za pomocą którego próbuje się usuwać niewygodne dla niektórych władze państwa. To naruszanie wszelkich demokratycznych reguł - dodał. 

Czytaj także:

ZOBACZ TAKŻE: Przewodnicząca KE ingeruje w wybory we Włoszech


PAP/jb/pp/kor

Zobacz także

Zobacz także