more_horiz
Wiadomości

Poczta Polska stawia na szybkość doręczeń. Zapowiada duże inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2022 16:24
Poczta Polska świętuje Dzień Łącznościowca, a jej prezes zapowiada inwestycje, które pozwolą na wyrównaną walkę z konkurencją. Z okazji święta w Otrębusach pod Warszawą odbyła się uroczystość, podczas której nagrodzono wieloletnich pracowników Poczty.
W Dzień Łącznościowca Poczta Polska zapowiada inwestycje w infrastrukturę i automatyzację usług
W Dzień Łącznościowca Poczta Polska zapowiada inwestycje w infrastrukturę i automatyzację usługFoto: Fotokon/ Shutterstock

Prezes firmy Krzysztof Falkowski powiedział, że jednym z najważniejszych obszarów inwestycji jest infrastruktura. Zakupiono między innymi nowoczesne maszyny sortujące. Przeznaczono także pieniądze na budowę i wyposażenie nowoczesnych hal logistycznych. Celem tych inwestycji będzie przyspieszenie procesu doręczenia przesyłek.

Inwestycje w automaty i aplikację

Prezes Poczty Polskiej zapowiedział, że na przełomie tego i przyszłego roku powinny się pojawić w kraju pierwsze firmowe automaty paczkowe. Dołączona będzie do nich aplikacja. 

Poczta chce także wejść na rynek przesyłek paczkowych. Dołączona do nich aplikacja ma ułatwić zarówno odbieranie, jak i nadawanie takich przesyłek z i do automatów. - Poczta Polska posiada największą, spośród wszystkich firm w kraju, sieć nadawczą i odbiorczą paczek - podkreślił prezes tej instytucji Krzysztof Falkowski.

Święto na pamiątkę połączenia pocztowego z XVI wieku

Z okazji Dnia Łącznościowca wydano także specjalny znaczek. Przedstawia on patrona pocztowców, św. archanioła Gabriela. - Wykorzystaliśmy jedną stronę naszego sztandaru Poczty Polskiej. Grafika wykorzystującą tę część została zaprojektowana przez franciszkanina z Gdańska, o. Tomasza Janka, dr. sztuk pięknych. To dla nas szczególne, że możemy pokazać wszystkim, jakiego mamy patrona i co mamy na naszym sztandarze - mówłł w piątek, podczas katowickiej prezentacji znaczka, wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek.

Dzień Łącznościowca jest obchodzony na pamiątkę powstania pierwszego połączenia pocztowego w Polsce w 1558 roku. Pierwsze takie połączenie nawiązano między Krakowem a Wenecją.


Początki poczty w Polsce [INFOGRAFIKA]
Początki poczty w Polsce [INFOGRAFIKA]

Czytaj także:

IAR/ mbl

Zobacz także

Zobacz także