more_horiz
Wiadomości

Jarosław Kaczyński: czternasta emerytura będzie stałym świadczeniem

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2022 18:21
Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił w Kraśniku (woj. lubelskie), że polityka socjalna oraz polityka obronna Polski są w "pod specjalną ochroną" obozu rządzącego. Zapowiedział, że 14. emerytura będzie stałym świadczeniem.
Ważna deklaracja prezesa PiS dla seniorów w sprawie 14. emerytury
Ważna deklaracja prezesa PiS dla seniorów w sprawie 14. emerytury Foto: Maciej Dubel/Shutterstock

Prezes PiS po wystąpieniu w Kraśniku odpowiadał na pytania mieszkańców miasta. Jedno z nich dotyczyło polityki socjalnej rządu i tego, czy na te wydatki jest gotowy budżet państwa "w dobie wielkiego kryzysu". - Jeśli pozostaniemy przy władzy i nie zacznie się z powrotem wielki rabunek, to wytrzyma - odpowiedział Jarosław Kaczyński. Zaznaczył, że nie ma podstaw, by spodziewać się w Polsce wielkiej recesji. - Więc będziemy w stanie zapewnić to, co jest niezbędne - oświadczył.

- Będzie "trzynastka", będzie "czternastka". "Czternastka" będzie już stałym świadczeniem. Będziemy się starali, by było to na taką miarę, żeby emeryci, którzy są dziś największą ofiarą inflacji, odczuwali tę inflację możliwie jak najmniej - mówił lider Zjednoczonej Prawicy w Kraśniku.

- Polityka socjalna będzie pod szczególną ochroną - stwierdził także. Dodał, że drugą najbardziej chronioną będzie polityka obronna.

Posłuchaj
00:14 12008555_1.mp3 Jarosław Kaczyński w Kraśniku o 14. emeryturze (IAR)

Prace nad ustawą dot. "czternastki"

Na początku października minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała na antenie TVP Info, że jej resort pracuje nad projektem ustawy o stałej 14. emeryturze. 

Marlena Maląg wyjaśniła, że "czternastka" ma być wypłacana na poziomie minimalnej emerytury. Jako termin wypłaty świadczenia ministerstwo rodziny proponuje koniec sierpnia. 

Czytaj także: 

Zapowiedź wprowadzenia 14. emerytury jako trwałego świadczenia prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ogłosił wcześniej podczas spotkania z mieszkańcami Kołobrzegu.

Zobacz także: Marlena Maląg w Programie 1 Polskiego Radia 

IAR/ms, kmp, kor

Zobacz także

Zobacz także