more_horiz
Wiadomości

Znaleziono zwłoki 4-latka w lesie. Matka i jej partner z zarzutami zabójstwa

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 15:35
Matka czteroletniego chłopca, którego zwłoki znaleziono zakopane w lesie, oraz jej partner usłyszeli zarzuty zbrodni zabójstwa - poinformował w środę prokurator Krzysztof Czyżewski z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach. Prokuratura zamierza też złożyć wnioski o areszt dla obojga podejrzanych.
Matka znalezionego w lesie martwego 4-latka i jej partner z zarzutami zabójstwa
Matka znalezionego w lesie martwego 4-latka i jej partner z zarzutami zabójstwa Foto: DarSzach/Shutterstock

Prokurator powiedział dziennikarzom, że "podejrzani nie przyznali się do popełnienia tak sformułowanego czynu i złożyli zeznania tylko częściowo zbieżne z ustalonym stanem faktycznym".

- Kierując się potrzebą zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania przygotowawczego, prokurator zamierza złożyć co do obu tych osób wniosek do sądu rejonowego o zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania - poinformował.

Przyznał się do zakopania zwłok dziecka

Podejrzani to dwoje 19-latków, Karolina W. i Damian G. Zostali zatrzymani we wtorek w miejscowości Gogole Wielkie w powiecie ciechanowskim. Zatrzymanie było związane ze zgłoszeniem babci chłopca. 63-latka miała obawiać się o życie prawnuczka Leona, którego nie widziała od kwietnia tego roku.

Według informacji PAP w czasie rozpytania Damian G. przyznał się, że zakopał zwłoki dziecka w okolicach Garwolina. W środę rano ciało czteroipółletniego chłopca odkopano w miejscowości Ruda Talubska.

Czytaj także:

dn/PAP

Zobacz także

Zobacz także