more_horiz
Wiadomości

Świętokrzyskie: tragiczny pożar domu. Zginęła czteroosobowa rodzina

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2022 10:29
W Nieskurzowie Starym, w woj. świętokrzyskim, w pożarze domu jednorodzinnego zginęły cztery osoby, w tym dwoje dzieci, w wieku 3 i 14 lat. Jak dowiedział się portal polskieradio24.pl wstępną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej, jednego z urządzeń kuchennych.
Pożar domu w Świętokrzyskiem. Zginęła cała rodzina w tym dwoje dzieci
Pożar domu w Świętokrzyskiem. Zginęła cała rodzina w tym dwoje dzieciFoto: KW PSP Kielce

Strażacy informację o pożarze otrzymali około godziny 2:30. - Po dotarciu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęty jest cały budynek jednorodzinny, dwukondygnacyjny - relacjonował starszy kapitan Marcin Bajur, rzecznik komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Jak przekazał strażacy musieli wejść do domu przez okna. Po dostaniu się do wnętrza budynku od razu znaleźli dwie pierwsze poszkodowane osoby i ewakuowali je na zewnątrz. Następnie służby znalazły kolejne dwie osoby. 

- O pożarze służby ratunkowe zostały powiadomione przez sąsiadów. W trakcie działań strażacy wydobyli z domu cztery osoby, była to rodzina: 39-letni mężczyzna, 37-letnia kobieta i dwóch chłopców w wieku 14 i 3 lat. Niestety, ich życia nie udało się uratować - dodała z kolei mł.asp. Katarzyna Czesna-Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie.

W trakcie akcji ratowniczo-gaśniczej poszkodowany został jeden strażak. Doznał lekkich obrażeń, trafił do szpitala.

Pożar domu w Świętokrzyskiem. "Prawdopodobną przyczyną zwarcie instalacji elektrycznej"

Na miejscu zdarzenia jest zastęp państwowej straży pożarnej z Opatowa. Strażacy zabezpieczają teren działań policji. Budynek sprawdzany był też kamerą termowizyjną.

Jak przekazała mł.asp. Katarzyna Czesna-Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie teraz na miejscu trwają prace prokuratora pod nadzorem biegłego ds. pożarnictwa. 

- Wstępną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej, jednego z urządzeń kuchennych - powiedziała mł.asp. Czesna-Wójcik.

Posłuchaj
00:23 12016871_1.mp3 Po dotarciu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęty jest cały budynek jednorodzinny - relacjonował starszy kapitan Marcin Bajur, rzecznik komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach (IAR) 
Pożar domu jednorodzinnego w Nieskurzowie Starym, w woj. świętokrzyskim Pożar domu jednorodzinnego w Nieskurzowie Starym, w woj. świętokrzyskim/KW PSP Kielce

Do tragedii rodzinnej doszło w środku nocy. Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej Do tragedii rodzinnej doszło w środku nocy. Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej/KW PSP Kielce

Pożar domu jednorodzinnego. Ogień objął cały budynek Pożar domu jednorodzinnego. Ogień objął cały budynek/KW PSP Kielce

Czytaj także:

IAR

asp

Zobacz także

Zobacz także