more_horiz
Wiadomości

"Porozumienia trzeba szukać do końca". Szef KPRM o sporze z UE ws. KPO

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2022 09:04
Szef Kancelarii Premiera Marek Kuchciński powiedział w Polskim Radiu 24, że "Polska nie powinna zamykać drzwi przed Unią Europejską, a raczej do końca szukać porozumienia". Temu właśnie mają służyć kolejne rozmowy w sprawie KPO, które prowadzić będzie minister do spraw europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk.
Szef KPRM o sporze z UE ws. KPO: porozumienia trzeba szukać do końca
Szef KPRM o sporze z UE ws. KPO: porozumienia trzeba szukać do końcaFoto: symbiot/shutterstock

Marek Kuchciński podkreślił na antenie Polskiego Radia 24, że każdy kraj Wspólnoty ma zagwarantowane prawo do stanowienia wewnętrznego prawa, choćby w kontekście sądownictwa. - Unia Europejska tego nie podtrzymuje i narzuca, interpretując przepisy międzynarodowe, własne punkty widzenia - argumentował.

Gość audycji "24 pytania - Rozmowa poranka" uważa, że Polska powinna zasadniczo i stanowczo przypominać te kwestie, ponieważ nie jest jedyna w takiej sytuacji.

- Jest co najmniej kilkanaście państw w podobnej sytuacji. Odpowiedzialnością polityków każdej rządzącej partii w każdym państwie jest szukanie rozwiązania, które byłoby najlepszym dla narodu, dla państwa - także w naszym przypadku - dodał.

Wizyta z Brukseli 

Wczoraj (7 listopada) premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Szymon Szynkowski vel Sęk ma w tym tygodniu polecieć do Brukseli, a jego obecność ma być kolejną rundą uzgodnień związaną ze wstrzymywaną wypłatą funduszy z Krajowego Planu Odbudowy. Szef rządu podkreślił, że nasz kraj chce mieć pewność, iż Bruksela wywiąże się z ustaleń.

Posłuchaj
00:28 12034600_1.mp3 Szef KPRM: odpowiedzialnością polityków każdej rządzącej partii w każdym państwie jest szukanie rozwiązania, które byłoby najlepszym dla narodu (IAR)

Czytaj więcej:

nj/pp

Zobacz także

Zobacz także