more_horiz
Wiadomości

"Ograniczyliśmy w kraju rabunek, który był częścią postkomunizmu". Prezes PiS w Wadowicach

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2022 14:40
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Wadowic mówił o zagrożeniach dla Polski ze Wschodu i z Zachodu. Jego zdaniem "należy śmiało powiedzieć, że mamy wrogów".
Prezes PiS kontynuuje objazd po kraju
Prezes PiS kontynuuje objazd po krajuFoto: Twitter/pisorgpl

TRANSMISJA:

O zagrożeniach dla Polski ze Wschodu i z Zachodu mówił na sobotnim spotkaniu z mieszkańcami Wadowic prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Mamy wrogów na Wschodzie. Nasza formacja mówiła o tym, mówił o tym w sposób praktyczny śp. prezydent Lech Kaczyński. Z Zachodu płyną również zagrożenia związane z budową państwa europejskiego pod przywództwem Niemiec - tłumaczył prezes PiS.

Ataki ze strony lewicy

Dodał, że w koncepcjach takiego państwa rola Polski ma być drugorzędna. Byłaby to rola, która nie jest związana z "demokratyczną mocą", do której Polacy są przywiązani.

- Demokracja jest nam szczególnie bliska, bo bliska jest nam wolność, ale to jest kwestionowane. Widzimy atak na nas ze strony skrajnej lewicy. Oni nie uznają wolności - powiedział Jarosław Kaczyński.

W jego opinii zagrożeniem dla demokracji jest lewica. Lewica uznaje, że albo są oni, albo jest zagrożenie faszyzmem, i to stosują, gdy władzę sprawuje umiarkowana prawica. To jest pomysł Stalina. Według lewicy PiS rządzi niedemokratycznie, bo chcemy służyć społeczeństwu" - podkreślił prezes PiS.

Czytaj także:

dz/PAP, IAR, kor

Zobacz także

Zobacz także