more_horiz
Wiadomości

Prezydent Duda o tragedii w Przewodowie: wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2022 10:50
- W przestrzeni medialnej pojawiają się zakłamane informacje o wydarzeniach w Przewodowie. Wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek. Tej rakiety nie dało się zatrzymać. To trudny moment dla społeczności lokalnej - powiedział w Rzeszowie prezydent Andrzej Duda.
Prezydent RP Andrzej Duda i szef BBN Jacek Siewiera podczas czwartkowej wizyty w Przewodowie
Prezydent RP Andrzej Duda i szef BBN Jacek Siewiera podczas czwartkowej wizyty w PrzewodowieFoto: PAP/Jakub Szymczuk/KPRP

- Takie zdarzenia pokazują nam, jak straszna jest ta wojna. W ostatnich dniach na skutek ostrzału wielu ludzi straciło życie - podkreślił prezydent Duda.

- Z drugiej strony świata może się wydawać, że wojna toczy się tutaj. Może to być znak ostrzegawczy dla inwestorów, ale pokazujemy, że wszystko działa - władze i gospodarka. Podkarpacie, społeczność lokalna, wystawia sobie ocenę, że sobie radzi - dodał.

Wybuch w Przewodowie

W Przewodowie we wtorek po południu w wyniku uderzenia rakiety i eksplozji zginęły dwie osoby. Po naradach i konsultacjach, jakie odbyły się od momentu tego tragicznego zdarzenia przedstawiciele władz przekazali, że wiele wskazuje na to, iż rakieta mogła być wystrzelona z terytorium Ukrainy. Miało to związek z działaniami kontrofensywnymi, jakie ukraińska obrona rakietowa i powietrzna przeprowadzała w związku ze zmasowanym atakiem Rosji na terytorium Ukrainy.


Posłuchaj
00:32 Duda.mp3 Prezydent Andrzej Duda powiedział, że obrona przed rakietą nie była możliwa (IAR)

 

Posłuchaj
00:27 PAD.mp3 - Podkarpacie w trudnym momencie stanęło na wysokości zadania - oświadczył prezydent podczas Kongresu 590 w Rzeszowie

Czytaj także:

Na Uniwersytecie Rzeszowskim trwa Kongres 590. Wydarzenie odbywa się po raz siódmy. Ostatniego dnia konferencji organizatorzy zaplanowali kilkanaście paneli dyskusyjnych z udziałem przedstawicieli rządu, ekspertów, naukowców i przedsiębiorców. Jednym z głównych partnerów medialnych wydarzenia jest Polskie Radio 24.

Pierwszy dzień Kongresu 590 zakończyła uroczysta gala XX edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Andrzej Duda wręczył statuetki przedsiębiorcom, którzy zwyciężyli w siedmiu kategoriach konkursowych, a także jedną nagrodę indywidualną i specjalną dla województwa podkarpackiego za tworzenie szczególnych warunków dla rozwoju innowacyjności gospodarki.

IAR/TT/mr/kor

Zobacz także

Zobacz także