more_horiz
Wiadomości

Prezydent Duda: mecz Meksyk-Polska obejrzę z żołnierzami pełniącymi służbę przy granicy

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2022 20:07
Rozmawiałem z premierem Mariuszem Błaszczakiem. Umówiliśmy się, że we wtorek obejrzymy mecz polskiej reprezentacji piłki nożnej razem z naszymi żołnierzami - przekazał prezydent Andrzej Duda w Polsat News.
Prezydent Andrzej Duda: mecz reprezentacji Polski obejrzę z naszymi żołnierzami pełniącymi służbę przy granicy
Prezydent Andrzej Duda: mecz reprezentacji Polski obejrzę z naszymi żołnierzami pełniącymi służbę przy granicyFoto: Jacek Turczyk/PAP

Prezydent Andrzej Duda pytany w Polsat news o wtorkowy mecz polskiej reprezentacji piłki nożnej odpowiedział, że do Kataru się nie wybiera, ale mecz będzie oglądał. - Rozmawiałem z panem premierem Mariuszem Błaszczakiem. Umówiliśmy się, że jutro (wtorek - red.) obejrzymy ten mecz razem z naszymi żołnierzami. Pojedziemy do żołnierzy, którzy pełnią służbę w tym przygranicznym regionie Podlasia. Tam z nimi spędzimy te parę godzin i z nimi obejrzymy mecz - przekazał.

Dodał, że bardzo by chciał, żeby polska reprezentacja wygrała jutrzejszy mecz z Meksykiem, będzie jej kibicował i trzymał za nią kciuki.

Katar 2022: Meksyk - Polska

Dopytywany o to, czy wierzy w wygraną Polaków zaznaczył, że "nasi" zawsze są w stanie wygrać. - Piłka jest okrągła, bramki są dwie, ja wierzę w Polaków - powiedział. - Uważam, że nasi zawodnicy, jak chcą, to potrafią. Wielokrotnie pokazali, że w sytuacjach, w których się zepną, umieją zwyciężyć z każdym, nawet z najbardziej faworyzowanymi rywalami - podkreślił.

Prezydent ocenił, że obecnie sytuacja jest zbyt poważna, aby mógł sobie pozwolić na wyjazd na mecz do Kataru. - To, co dzisiaj dzieje się za naszą granicą, to, co stało się w zeszłym tygodniu powoduje, że znacznie właściwszym miejscem jest Polska - wskazał.

Dodał, że jeśli dojdziemy do finału, to będzie inna sytuacja. - Wtedy, mam nadzieje, że jeżeli bym pojechał na te parę godzin na mecz finałowy, to nic się nie stanie - zakończył.

Czytaj także:

ng//PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także