more_horiz
Wiadomości

Prezydent podał powód nieobecności Tuska na posiedzeniu RBN. "Nie mam zaufania"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2022 21:01
To człowiek, do którego nie mam zaufania - powiedział prezydent Andrzej Duda o przewodniczącym PO Donaldzie Tusku i powodzie niezaproszenia go na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
Prezydent: nie mam zaufania do Tuska, zapraszam na RBN tych, którzy mają wpływ na bezpieczeństwo
Prezydent: nie mam zaufania do Tuska, zapraszam na RBN tych, którzy mają wpływ na bezpieczeństwoFoto: Albert Zawada/PAP; Paweł Supernak/PAP

- Ja chcę przede wszystkim spotykać się z ludźmi, którzy mają podejście spokojne i konstruktywne, nie wywołują awantur na polskiej scenie politycznej w sprawach naprawdę poważnych - powiedział prezydent Andrzej Duda w poniedziałek w Polsat News.

- Widziałem różne zachowania premiera Tuska, kiedy był premierem, kiedy przychodził do prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jest to człowiek, do którego nie mam zaufania, bo na własne oczy widziałem, że jedno mówił do prezydenta, a drugie mówił zaraz po wyjściu - wyjaśnił prezydent.

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Andrzej Duda dodał, że zaprasza tych, "którzy rzeczywiście mają wpływ na kwestie bezpieczeństwa Rzeczypospolitej", uzasadniając udział w posiedzeniu RBN prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. - W ogromnym stopniu od jego decyzji zależą decyzje, które podejmuje ugrupowanie w parlamencie. Jako lider całej Zjednoczonej Prawicy w ogromnym stopniu z całą pewnością wpływa także na decyzje, które podejmuje rząd - ocenił prezydent, mówiąc o prezesie PiS.

W posiedzeniu RBN zwołanym 16 listopada, dzień po upadku pocisku, który spowodował śmierć dwóch osób w bliskim granicy z Ukrainą Przewodowie (woj. lubelskie), PO reprezentował przewodniczący koła parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Borys Budka.

Czytaj także:

Zobacz także: Radosław Fogiel w Programie 3 Polskiego Radia

ng//PAP/kor

Zobacz także

Zobacz także