more_horiz
Wiadomości

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu. Na wielu drogach już panują trudne warunki

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2022 14:01
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu dla niektórych regionów wschodniej, centralnej i południowej Polski. Warszawa już odczuwa utrudnienia w związku z opadami.
IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu.
IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu.Foto: Shutterstock/DimaBerlin

Z powodu intensywnych opadów śniegu chodniki i jezdnie w stolicy są bardzo śliskie. W wielu miejscach miasta tworzą się korki. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami m.in na trasie S8, czy Moście Łazienkowskim.

Jak mówi Emilia Szewczak z biura prasowego IMGW, w całym kraju miejscami pokrywa śnieżna może wzrosnąć o dziesięć centymetrów.

Posłuchaj
00:22 IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu.mp3 Emilia Szewczak: IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu (IAR)

 

» WIĘCEJ INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego oraz południowo zachodniej części podlaskiego i wschodniej części śląskiego.

Policja również apeluje o rozwagę na drogach. "Kierowcy zdali egzamin. W Warszawie jak na razie odnotowano kilka drobnych zdarzeń. Apelujmy do kierowców i pieszych o ostrożność. Droga hamowania znacznie się wydłuża, warto zwolnić. Dzisiaj za kierownicą przyda się cierpliwość" - napisała w czwartek na Twitterze Komenda Stołeczna Policji.

Na tym terenie prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Synoptycy oceniają prawdopodobieństwo wystąpienia opadów na 80-90 proc.

W czwartek w kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Na południu, wschodzie i w centrum opady śniegu, miejscami śniegu z deszczem. Na pozostałym obszarze słabe opady śniegu z deszczem i deszczu. Miejscami opady śniegu o natężeniu umiarkowanym, przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Podczas opadów śniegu ograniczenie widzialności do 200 m. Temperatura maksymalna od minus 3 st. C na północnym wschodzie, ok. 0 st. C w centrum do 5 st. C na zachodzie. Wiatr słaby, zmienny. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h. W Beskidach zawieje i zamiecie śnieżne.

Opady śniegu także w nocy

W nocy opady śniegu będą słabsze, poprószyć może w centrum, na południu i wschodzie, a jutro - na północnym wschodzie.

Najbliższa noc najzimniejsza będzie na Suwalszczyźnie i na Podlasiu, w tych regionach temperatura może spaść do minus czterech stopni. Na pozostałym obszarze kraju od minus dwóch do plus dwóch stopni. Na drogach może być ślisko. Synoptycy ostrzegają także przed nocnymi mgłami, które mogą ograniczać widzialność do 200 metrów, a lokalnie do 100 metrów.

pg,pap,iar

Zobacz także

Zobacz także