more_horiz
Wiadomości

Opady marznącego deszczu i śnieg. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2022 14:34
Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami dla północno-wschodniej części kraju od godzin wieczornych do niedzieli rano wydał w sobotę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W centrum i na wschodzie kraju obowiązują ostrzeżenia przed gęstymi mgłami.
Przymrozki mogą wystąpić w całej Polsce
Przymrozki mogą wystąpić w całej PolsceFoto: Shutterstock/amarax

Alerty przed marznącymi opadami IMGW wydał dla całego województwa pomorskiego, wschodniej części zachodniopomorskiego, wschodniej części wielkopolskiego, całego województwa warmińsko-mazurskiego, całego mazowieckiego, wschodniej części łódzkiego, zachodniej części województwa podlaskiego i całego lubelskiego.

Ostrzeżenia obowiązują od godziny 19.00 w sobotę do 10.00 w niedzielę.
Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić słabe opady marznącego deszczu lub mżawki, trwające w tym samym miejscu nie dłużej niż 12 godzin.

Pochmurna sobota

Jak przekazał Jakub Gawron, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB, sobota do końca dnia w całym kraju będzie pochmurna i z opadami.

- Zachmurzenie będzie duże. Na zachodzie i południu Polski prognozujemy opady deszczu i mżawki. Na wschodzie i północnym wschodzie będą to opady śniegu, deszczu ze śniegiem i lokalnie marznącej mżawki. W centralnej Polsce i na Lubelszczyźnie do końca dnia mogą utrzymywać się gęste mgły. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do plus 8 st. C. na południowym zachodzie - powiedział Jakub Gawron z IMGW-PIB.

Opady śniegu

W nocy zachmurzenie nadal będzie duże. Tylko na południowym wschodzie okresami mogą pojawiać się większe przejaśnienia. W Polsce wschodniej prognozowane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Szczególnie niebezpiecznie będzie w północno-wschodniej części kraju, gdzie możliwe są miejscowe opady marznącego deszczu lub mżawki.

W całym kraju możliwe są mgły ograniczające lokalnie widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna wyniesie od minus 5 stopni na północnym wschodzie i na Podhalu do plus 5 stopni na zachodzie. Wiatr będzie słaby.

IAR/PAP,pkur

Zobacz także

Zobacz także