more_horiz
Wiadomości

"Przeszkolono prawie 4 tys. osób". Szef MON podsumował pierwszą edycję programu "Trenuj z wojskiem"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2022 18:12
Prawie cztery tysiące osób zostało przeszkolonych w trakcie akcji "Trenuj z wojskiem". Program wystartował na początku października i jego pierwsza odsłona właśnie się zakończyła. Chętnych szkolili w weekendy żołnierze z 17 jednostek wojskowych z całego kraju. Szef MON Mariusz Błaszczak we wpisie w mediach społecznościowych zapowiedział, że kolejna edycja planowana jest na połowę stycznia, a szczegóły zostaną podane wkrótce.
Prawie 4 tys. osób przeszkolono w pierwszej edycji programu Trenuj z wojskiem
Prawie 4 tys. osób przeszkolono w pierwszej edycji programu "Trenuj z wojskiem"Foto: twitter.com/MON_GOV_PL

W sobotę, w ostatnim dniu programu, szkolenia odbywały się we Wrocławiu, Ustce, Tomaszowie Mazowieckim i Gołdapi. "Za nami pierwsza edycja programu »Trenuj z wojskiem«. Od początku października żołnierze z 17 jednostek przeszkolili prawie 4 tys. osób" - poinformował w sobotę na Twitterze wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

W ramach akcji przygotowanej przez MON i Wojsko Polskie w październiku i listopadzie, w jednostkach na terenie całego kraju, chętni mogli przejść jednodniowe, bezpłatne szkolenia przygotowane pod hasłem "Trenuj z wojskiem". Uczestnicy mogli nauczyć się podstawowych umiejętności związanych m.in. z posługiwaniem się bronią, strzelaniem, walką wręcz, zasadami przetrwania w terenie oraz udzielania pierwszej pomocy.

Szef MON o podstawach bezpieczeństwa

Wcześniej w sobotę minister obrony narodowej podkreślił, że polska armia musi być obecna w życiu społeczeństwa. Podczas konferencji w Toruniu szef MON wskazał, że wydarzenia ostatnich miesięcy pokazują, iż tylko silne państwa narodowe są w stanie skutecznie się bronić.

Rzeczywistość udowodniła, że tylko silne państwo narodowe jest dziś w stanie oprzeć się zewnętrznemu wrogowi. Przykładem tego jest wojna na Ukrainie, gdzie silna tożsamość i wynikające z niej wysokie morale obrońców było w stanie zrównoważyć przewagę militarną, ludnościową i ekonomiczną kraju-agresora - powiedział.

Czytaj także:

Zobacz także: szef MON Mariusz Błaszczak w Polskim Radiu 24

ng//PAP//IAR

Zobacz także

Zobacz także