more_horiz
Wiadomości

Wójt gminy Lidzbark Warmiński został poważnie pobity. Sprawę bada policja

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2022 10:31
Fabian Andrukajtis, wójt gminy Lidzbark Warmiński został poważnie pobity podczas balu charytatywnego. W rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl rzecznik lokalnej policji przekazała, że po zdarzeniu samorządowiec został przetransportowany karetką do szpitala. Teraz przebywa na zwolnieniu lekarskim.
Lidzbark Warmiński. Fabian Andrukajtis został pobity
Lidzbark Warmiński. Fabian Andrukajtis został pobityFoto: gminalidzbark.com

Zdarzenie miało miejsce w nocy z piątku na sobotę w jednym z lidzbarskich hoteli. - Około godz. 2.00 podczas balu charytatywnego doszło do utarczki słownej pomiędzy dwoma uczestnikami imprezy. Jednym z nich był zaproszony na bal wójt gminy Lidzbark Warmiński, który w trakcie kłótni z 58-latkiem miał zostać kilkukrotnie przez niego uderzony - poinformowała sierż. szt. Beata Szydłowska.

Rzecznik lokalnej policji przekazała nam, że na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która przetransportowała Fabiana Andrukajtisa do szpitala. Po przeprowadzeniu badań i udzieleniu mu niezbędnej pomocy lekarze zdecydowali, że mężczyzna może zostać wypisany do domu.

Portal tvp.info podał jednak, że wójt w efekcie pobicia stracił przytomność.

Lidzbark Warmiński. Pobicie wójta

Oficer prasowa zaznaczyła, że funkcjonariusze na miejscu ustalili dane uczestników zdarzenia, spisali zeznania świadków oraz zabezpieczyli zapis z monitoringu. 

- Wszystkie okoliczności tego zajścia są obecnie ustalane przez policję. Po zgromadzeniu zebranego materiału zostaną podjęte dalsze decyzje w tej sprawie - dodała sierż. szt. Beata Szydłowska.

We wtorek podczas sesji rady gminy ma zostać wydane specjalne oświadczenie.

Zobacz także:

jp

Zobacz także

Zobacz także