more_horiz
Wiadomości

Pierwsza dama odwiedziła podopiecznych warszawskich sióstr franciszkanek

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2022 21:39
Pierwsza dama Agata Kornhauser–Duda odwiedziła we wtorek Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. W Warszawie siostry prowadzą przedszkole, dom dziecka, a obecnie schronienie znaleźli tam także uchodźcy z Ukrainy.
Małżonka Prezydenta RP odwiedziła we wtorek zaprzyjaźnione Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi
Małżonka Prezydenta RP odwiedziła we wtorek zaprzyjaźnione Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny MaryiFoto: twitter/KPRP/Marek Borawski

W komunikacie zamieszczonym na stronie prezydenta podano, że Agata Kornhasuer–Duda poznała podopiecznych sióstr w listopadzie 2018 roku, kiedy odwiedziła przyklasztorny dom dziecka i prowadzone przez zakonnice przedszkole.

Z warszawskimi siostrami franciszkankami małżonka prezydenta rozmawiała także w czasie pandemii – wówczas podczas spotkania online siostry opowiadały o swojej pracy z dziećmi i młodzieżą, wyzwaniach tego czasu, zdalnej nauce oraz o pomocy potrzebującym – posłudze wśród chorych i bezdomnych.

Jak poinformowała prezydencka kancelaria, we wtorek Pierwsza Dama odwiedziła ukraińskich uchodźców, którzy pod dachem sióstr znaleźli schronienie przed trwającą w ich ojczyźnie wojną. W komunikacie wskazano, że była to kolejna okazja do wsparcia i poznania historii i potrzeb uciekających przed terrorem wojny.

Czytaj także:

Pierwsza dama odwiedziła także wychowanków domu dziecka – z najmłodszymi rozmawiała o szkole, zainteresowaniach i planach na przyszłość. O pomocy potrzebującym, potrzebach dzieci i codzienności w domu małżonka prezydenta rozmawiała również z siostrami franciszkankami.

PAP/mg

Zobacz także

Zobacz także