more_horiz
Wiadomości

13. edycja konkursu "Książka Historyczna Roku". Dziś poznamy laureatów

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 05:50
Dziś poznamy laureatów 13. konkursu "Książka Historyczna Roku". Jest on organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej, który w ten sposób chce uhonorować autorów najlepszych publikacji związanych z historią Polski.
Rusza 13. edycja konkursu Książka historyczna roku
Rusza 13. edycja konkursu "Książka historyczna roku"Foto: Shutterstock

Rzecznik prasowy IPN Rafał Leśkiewicz wyjaśnia, że nagrody zostaną wręczone za książki wydane w języku polskim po raz pierwszy pomiędzy 1 lipca 2019, a 31 grudnia 2021 roku w czterech kategoriach: "Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku", "Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku", "Najlepsze wydawnictwo źródłowe poświęcone historii Polski i Polaków w XX wieku", "Najlepsze wspomnienia dotyczące historii Polski i Polaków w XX wieku".

Polskie Radio wśród fundatorów nagród

Podczas gali wręczone zostaną też nagrody czytelników.

Laureaci konkursu "Książka Historyczna Roku" o nagrodę imienia Oskara Haleckiego otrzymają statuetki i nagrody pieniężne ufundowane przez: Telewizję Polską, Polskie Radio, Instytut Pamięci Narodowej oraz Narodowe Centrum Kultury.

Posłuchaj
00:19 Banach IAR.mp3 Rzecznik prasowy IPN Rafał Leśkiewicz wyjaśnia, że nagrody zostaną wręczone za książki wydane w języku polskim po raz pierwszy pomiędzy 1 lipca 2019, a 31 grudnia 2021 roku w czterech kategoriach (IAR)

Czytaj również:

IAR/jmo

Zobacz także

Zobacz także