more_horiz
Wiadomości

Polityk PO z poważnymi zarzutami. Burmistrz Jawora chce zdobyć immunitet

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 13:39
Polityk PO szuka szansy na immunitet. Burmistrz Jawora Emilian Bera jest oskarżany o przekroczenie uprawnień i łamanie praw pracowniczych, dlatego ma porzucać samorządową współpracę z PO wiązać się z ruchem "Tak! Dla Polski", by starać się o miejsce w parlamencie.
Burmistrz Jawora Emilian Bera
Burmistrz Jawora Emilian BeraFoto: PAP/Maciej Kulczyński

O toczących się sprawach informuje "Gazeta Wrocławska". Berze postawiono także "poważne zarzuty prokuratorskie żądania oraz przyjmowania łapówek". Pierwsza rozprawa już się odbyła. Kolejne są planowane na początku przyszłego roku. Chodzi o korzyści majątkowe uzyskiwane od prezesa jednej z miejskich spółek.

"Złośliwe łamanie praw pracowniczych"

"Prokuratorzy zarzucają też burmistrzowi Jawora uporczywe i złośliwe łamanie praw pracowniczych ówczesnej sekretarz miasta, a nawet uwięzienie jej na jakiś czas w gabinecie" – podaje "Gazeta Wrocławska".

Emilian Bera nie przyznaje się do winy i twierdzi, że prokuratura oskarżyła go z przyczyn politycznych. Samorządowiec jednak coraz chętniej angażuje się w projekty samorządowców z "Tak! Dla Polski". W tym gronie są m.in. prezydent Poznania Jacek Sutryk i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

– On potrzebuje immunitetu – mówi rozmówca gazety i dodaje, że Bera celuje w organizację ogólnopolską, która może mieć "duży wpływ na obsadę miejsc na opozycyjnych listach do Sejmu i Senatu".

Zobacz także:

pg,Gazeta Wrocławska,tvp.info

Zobacz także

Zobacz także