more_horiz
Wiadomości

Złote Szkoły NBP - wygraj nawet 15 000 zł dla swojej szkoły

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 10:50
Z ekonomią i finansami spotykamy się na co dzień, dlatego też warto o nich wiedzieć jak najwięcej. Narodowy Bank Polski zaprasza nauczycieli i uczniów szkół podstawowych klas 7-8 oraz ponadpodstawowych do udziału w programie „Złote Szkoły NBP”. Aż 126 szkół z całej Polski może zdobyć nagrody pieniężne. Najwyższa wygrana to 15 000 zł. Zgłoszenia można przesyłać do 27 marca 2023 r.
Złote Szkoły NBP - wygraj nawet 15 000 zł dla swojej szkoły
Złote Szkoły NBP - wygraj nawet 15 000 zł dla swojej szkoły Foto: NBP

Szczegółowe informacje: www.nbp.pl/zloteszkoly.

Program „Złote Szkoły NBP” ma już za sobą dwie edycje, a jego celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu ekonomii i finansów. Uczestnicy mają także możliwość kształtowania praktycznych umiejętności miękkich, jak praca w grupie, kreatywność czy efektywna komunikacja.

W szkołach, które zgłosiły swój udział w programie, zawiązują się Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej złożone z nauczycieli i uczniów. Drużyny wymyślają, organizują i przeprowadzają 3 obligatoryjne zadania edukacyjne: lekcję z ekonomią, debatę szkolną oraz warsztat uczniowski. Temat przewodni III edycji 2022/2023 „Złote Szkoły NBP” to: Poznajemy bank centralny.

Jakie są nagrody w programie?

III edycja programu „Złote Szkoły NBP” to jeszcze więcej nagród niż w poprzednich latach. W puli jest aż 126 nagród pieniężnych dla szkół, które najlepiej wykonają zadania:

 • 24 nagrody za I, II, III miejsce oraz wyróżnienia w każdej z trzech kategorii zadań.
  Są dwie oddzielne pule: dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych:
  I miejsce – 10 000 zł
  II miejsce – 8000 zł
  III miejsce – 6000 zł
  Wyróżnienie – 4000 zł
 • 100 nagród w wysokości 2000 zł za najlepiej wykonane wszystkie zadania III edycji
  – po 50 nagród dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych
 • 2 nagrody dla najlepszych „Złotych Szkół NBP” III edycji:
  Nagroda Specjalna – 15 000 zł
  Nagroda Prezesa NBP – 15 000 zł
III edycja programu "Złote Szkoły NBP" to jeszcze więcej nagród niż w poprzednich latach. Foto: NBP

Szkoły chętnie dołączają do programu

W dwóch dotychczasowych edycjach Złotych Szkół NBP wzięło udział ponad 250 000 uczestników i zrealizowanych zostało ponad 8600 zadań edukacyjnych. W sumie jest już 385 „Złotych Szkół NBP” w całej Polsce, a wraz z III edycją sieć liderów edukacji ekonomicznej jeszcze się powiększy.

Program "Złote Szkoły NBP" co roku angażuje uczestników z całej Polski Program "Złote Szkoły NBP" co roku angażuje uczestników z całej Polski. Foto: NBP

Program uczy, integruje i jest świetną przygodą

Co o udziale w programie sądzą jego uczestnicy – nauczyciele i uczniowie? - Z wielką przyjemnością wspominamy czas spędzony przy projekcie, z którego wynieśliśmy bogatą wiedzę. Spotkanie ze „Złotymi Szkołami NBP” to nie tylko nauka, ale czas spędzony w drużynie, która wspólnie pracowała, wspierała się, aby wykonać zadania i uzyskać jak najlepszy wynik, nie zapominając przy tym o dobrej zabawie – mówi jeden z uczestników.

Inny uczestnik z kolei zauważa, że to program, w który można zaangażować naprawdę szerokie grono odbiorców:  − Dzięki Narodowemu Bankowi Polskiemu uczestniczyliśmy po raz drugi w SUPER!!! programie. To było duże wyzwanie, ale również świetna przygoda. Uczniowie spotykali się z przedszkolakami, uczniami klas pierwszych, drugich, siódmych, ósmych szkół podstawowych; licealistami oraz seniorami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. […]

Narodowy Bank Polski zaprasza nauczycieli i uczniów do udziału w programie „Złote Szkoły NBP”. Wszystko, co warto wiedzieć o programie, sprawdzisz na: www.nbp.pl/zloteszkoly.

Trzy funkcje banku centralnego    Trzy funkcje banku centralnego. Foto: NBP

NBP/Artykuł sponsorowany

Zobacz także

Zobacz także