more_horiz
Wiadomości

We wtorek czeka nas atak zimy. Będzie mokro, ślisko i śnieżnie. Prognoza pogody

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2022 05:00
Pogoda we wtorek nie będzie rozpieszczała, ani pieszych, ani kierowców - prognozowane są opady deszczu, deszczy ze śniegiem i śniegu. IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia przed marznącymi opadami i gołoledzią.
Synoptycy prognozują, że najbardziej intensywne opady śniegu wystąpią na południu Polski
Synoptycy prognozują, że najbardziej intensywne opady śniegu wystąpią na południu PolskiFoto: connel/ Shutterstock

Synoptycy ostrzegają, że marznące opady nad ranem pojawią się w północnej i wschodniej Polsce, zaś na północnym wschodzie kraju mogą występować nawet do południa. W tych rejonach obowiązują alerty meteorologiczne I stopnia.

W górach spadnie śnieg

- Na pozostałym obszarze kraju prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a na południu samego śniegu - powiedział rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski. 

»Więcej wiadomości o warunkach drogowych znajdziesz na stronach Polskiego Radia Kierowców«

- Większe opady śniegu spodziewane są w obszarach górskich i podgórskich. W ciągu dnia w Karpatach grubość pokrywy śnieżnej może wzrosnąć o dziesięć centymetrów, podobnie może być w Sudetach - mówił Grzegorz Walijewski.

Temperatura we wtorek. Będzie około zera stopni

Temperatura maksymalna wyniesie we wtorek od -1 stopnia do zera na Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie i Białostocczyźnie, przez 2, 3 stopnie w centrum, do 5, 6 stopni na południu.

»SPRAWDŹ prognozę pogody w PolskieRadio24.pl«

Grzegorz Walijewski dodał, że ujemna temperatura sprzyja powstawaniu lodu na zbiornikach wodnych, ale jak podkreślił - jest on zbyt kruchy, by na niego wchodzić. - Na rzekach powoli pojawia się lód brzegowy, ale prosimy nie zbliżać się do niego, a tym bardziej próbować wchodzić, ponieważ lód ten jest bardzo cienki i stwarza ogromne zagrożenie. Pamiętajmy, żeby nie wchodzić także na zamarznięte jeziora - zaapelował rzecznik IMGW.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko w górach porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Czytaj także:

IAR/ mbl

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także