more_horiz
Wiadomości

"Opozycja uprawia teatr polityczny". Rzecznik PiS o wniosku nieufności dla Ziobro

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2022 12:18
We wtorek rzecznik PiS Rafał Bochenek odnosząc się do wniosku nieufności dla Zbigniewa Ziobro, mówił, że "to jest pewien teatr polityczny, który uprawia opozycja od dłuższego czasu składając wnioski o wota nieufności wobec naszych ministrów". Podkreślił, że opozycja nie ma szans na odwołanie szefa MS.
Rzecznik PiS o wniosku nieufności dla Ziobro: to jest teatr polityczny, który uprawia opozycja.
Rzecznik PiS o wniosku nieufności dla Ziobro: to jest teatr polityczny, który uprawia opozycja.Foto: Min. Sprawiedliwości/Twitter

Według wstępnego harmonogramu na najbliższym posiedzeniu Sejmu będzie głosowany wniosek opozycji o wyrażenie wotum nieufności dla szefa MS i lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro.

"Teatr polityczny"

Bochenek ocenił, że opozycja nie ma żadnych szans, by zebrać odpowiednią liczbę posłów, by odwołać Ziobro. - To jest pewien teatr polityczny, który uprawia opozycja już od dłuższego czasu składając wnioski o wota nieufności wobec naszych kolejnych ministrów - mówił. - Za każdym razem pomimo podgrzewania tego medialnie, za każdym razem ministrowie zostali obronieni - dodał.

Dopytywany jak podczas tego głosowania zagłosują parlamentarzyści Kukiz'15, Bochenek wyraził nadzieję, że będą "po jednej stronie ze Zjednoczoną Prawicą".

Czytaj także:

Na uwagę, że lider Kukiz'15 Paweł Kukiz zapowiedział, że póki nie zostanie uchwalona ustawa o sędziach pokoju nie będzie głosował razem z PiS, rzecznik partii rządzącej zauważył, że prace nad ustawą trwają.

- Są to oczywiście prace, które postępują być może powoli, ale cały czas posuwamy się do przodu. Wszyscy wiemy, że jest pewna trudność konstytucyjna z tym projektem, który się pojawił. Nie chcemy na pewno doprowadzić do wprowadzenia takiego rozwiązania, które będzie zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny. Chcemy, aby to było rozwiązanie trwałe i dobrze funkcjonujące - zapewnił Bochenek.

"Wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości"

W połowie listopada kluby KO i Lewicy oraz koło Polska 2050 złożyły w Sejmie kolejny wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości i szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro.

Szef klubu KO Borys Budka, uzasadniając wniosek opozycji o odwołanie Ziobro uzasadniał, że to "powiedzenie sprawdzam dla tych wszystkich, którzy mówią dziś, jak bardzo potrzebne są pieniądze z funduszy europejskich". Przekonywał, że w tej chwili "jedyną blokadą środków europejskich dla Polski jest weto, które zgłasza Ziobro".

Szef sejmowej komisji sprawiedliwości Marek Ast zapowiedział, że na poniedziałek 12 grudnia zwołał posiedzenie komisji, które będzie poświęcone zaopiniowaniu wniosku opozycji o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości.

PAP/jb

Zobacz także

Zobacz także