more_horiz
Wiadomości

Żołnierze WOT pomagają w święta. Szykują paczki, wspierają kombatantów, oddają krew

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2022 14:37
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej angażują się w bożonarodzeniową pomoc. Np. żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają osoby potrzebujące w świątecznych akcjach charytatywnych. W tym roku zorganizowali m.in. zbiórkę pieniężną na rzecz hospicjum, zaangażowali się w Szlachetną Paczkę i odwiedzili kombatantów z podarunkami. Przed świętami oddali też w sumie 50 litrów krwi.
Żołnierze WOT w okresie przedświątecznym i świątecznym angażują się w szereg działań o charakterze dobroczynnym - szykują paczki dla potrzebujących, wspierają kombatantów, oddają krew
Żołnierze WOT w okresie przedświątecznym i świątecznym angażują się w szereg działań o charakterze dobroczynnym - szykują paczki dla potrzebujących, wspierają kombatantów, oddają krewFoto: twitter.com/terytorialsi

Oficer prasowa 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej por. Marta Gaborek podkreśliła w komunikacie, że w okresie przedświątecznym, mimo licznych szkoleń i zadań realizowanych na wschodniej granicy, terytorialsi znaleźli czas na to, by zaangażować się w działalność charytatywną i pomocową na rzecz osób najbardziej potrzebujących w województwie lubelskim.

Charytatywne działania lubelskich WOT

Jak podała, już od kilku lat żołnierze WOT włączają się w akcję "Szlachetna Paczka". W tym roku żołnierze 2 LBOT, 21 lubelskiego batalionu lekkiej piechoty oraz 22 dęblińskiego batalionu lekkiej piechoty przygotowali paczki z żywnością, artykułami chemicznymi, odzieżą i zabawkami, które trafiły do potrzebujących rodzin z Lublina i Dęblina.

"Piękną inicjatywę podjęli również żołnierze z 24 batalionu lekkiej piechoty w Kraśniku. Zorganizowali zbiórkę pieniężną na rzecz podopiecznych Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Pokaźna darowizna w postaci zakupionych podkładów do łóżek, poduszek, wałków, pampersów, zabawek i artykułów higienicznych została przekazana podczas świątecznego spotkania" - poinformowała por. Gaborek.

Wparcie kombatantów i oddawanie krwi

Z kolei żołnierze z zamojskiego batalionu odwiedzili kombatantów oraz weteranów, którym wręczyli przygotowane wcześniej paczki z zebranych darów. "Spotkania opłatkowe - jak zawsze - były okazją do wspomnień i wielu wzruszeń" - dodała rzecznik.

Przypomniała, że terytorialsi wspierają lokalną społeczność także m.in. poprzez zbiórki krwi dla osób chorych i potrzebujących krwi. "Świąteczne zbiórki krwi zorganizowano we wszystkich batalionach Lubelskiej Brygady OT, w sumie w grudniu udało się zebrać ponad 50 litrów krwi, a od początku roku ponad 515 jej litrów - przekazała por. Marta Gaborek.

Czytaj również:

PAP/jmo

Zobacz także

Zobacz także