more_horiz

"Czekają na nasz uśmiech i empatię". O pomocy osobom w kryzysie bezdomności

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2022 14:54
Projekt Uliczny Patrol Medyczny skierowany jest do osób w kryzysie bezdomności, którzy sami nie są w stanie zapewnić sobie godziwych warunków życia. Jak wyglądać będzie ich Wigilia oraz Święta Bożego Narodzenia? Co daje im siłę? A także, jak na co dzień nieść pomoc najbardziej potrzebującym? W Polskim Radiu 24 opowiedział o tym zastępca dyrektora Caritas Polska ks. Tomasz Roda.
Ks. Tomasz Roda opowiedział o pomocy osobom w kryzysie bezdomności
Ks. Tomasz Roda opowiedział o pomocy osobom w kryzysie bezdomnościFoto: shutterstock/Srdjan Randjelovic

Uliczny Patrol Medyczny to całoroczny projekt Caritas Polska, Straży Miejskiej m. st. Warszawy oraz Stowarzyszenia "Lekarze Nadziei", wzorowany na podobnie działających akcjach w większych miastach europejskich i amerykańskich.

Jak powiedział zastępca dyrektora Caritas Polska ks. Tomasz Roda, "osoby w kryzysie bezdomności oczekują od nas normalnego, ludzkiego podejścia". - One czekają na uścisk dłoni, nasz uśmiech, empatię oraz przede wszystkim na towarzyszenie im - wskazał, podkreślając, by wobec potrzebujących nie przechodzić obojętnie.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
21:30 PR24_mp3 2022_12_24-14-06-53.mp3 Ks. Tomasz Roda o pomocy osobom w kryzysie bezdomności ("Temat dnia"/Polskie Radio 24)

 

Audycję przygotowała Naczelna Redakcja Programów Katolickich.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadząca: Małgorzata Glabisz-Pniewska

Gość audycji: ks. Tomasz Roda (zastępca dyrektora Caritas Polska)

Data emisji: 24.12.2022 r.

Godzina emisji: 14.06

ng

Zobacz także

Zobacz także