more_horiz
Wiadomości

Rozłam w opozycji? Lewica broni TVP Info: nie będziemy chcieli zamykać polskich mediów

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2022 09:00
- Telewizja publiczna ma misję i jest nią m.in. rzetelna informacja. Chcemy, aby kanał informacyjny pokazywał prawdę i był niezależny - powiedział w środę szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. - Jesteśmy przeciwko likwidacji TVP Info - podkreślił.
Krzysztof Gawkowski deklaruje, że Lewica nie chce likwidacji TVP Info
Krzysztof Gawkowski deklaruje, że Lewica nie chce likwidacji TVP InfoFoto: Pawel Wodzynski/East News

Słowa Krzysztofa Gawskowskiego wskazują, że jego partia nie zagłosuje wspólnie z PO za zgłoszonym przez posłów największej partii opozycyjnej projektem ustawy zakładającym m.in. likwidację kanału TVP Info.

TVP Info jak BBC i CNN

Gawkowski, pytany w środę w Radiu ZET o postulowaną w projekcie likwidację kanału informacyjnego TVP, odpowiedział, że Lewica nie poprze tej propozycji, a TVP Info nie powinno zostać zlikwidowane. - Mamy z PO różnego rodzaju zespoły programowe i Lewica poinformowała Platformę, ludzi zajmujących się mediami, ale także Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń poinformowali Donalda Tuska, że my na pewno nie będziemy chcieli zamykać polskich mediów, nie będziemy chcieli zamykać kanału informacyjnego - przekazał Gawkowski.

Jak powiedział, "chcemy, aby kanał informacyjny w telewizji publicznej był, żeby był taki jak BBC lub CNN - mówię o niezależności, żeby pokazywał prawdę, żeby nie był kanałem, który będzie politycznie wzmacniany albo będzie kogoś promował". - Telewizja publiczna ma misję, między innymi jest nią informacja rzetelna dla Polaka. Dlatego jesteśmy przeciwko likwidacji kanału takiego jak TVP Info - poinformował.

Telewizja pod kierownictwem ekspertów, nie polityków

- Jeżeli telewizja publiczna ma prezesa, który ma nominację polityczną i spełnia zadania polityczne dla partii władzy, to i kanał informacyjny jest problematyczny. Jeśli telewizja publiczna będzie w rękach niezależnych ekspertów i będzie budowała przestrzeń dla każdej siły politycznej i nie będzie wzmacniała tylko rządzących (...) ja nie widzę problemu, aby telewizja informacyjna przy telewizji publicznej istniała - wskazał Krzysztof Gawkowski.

Ocenił, że obecnie TVP Info "to tuba propagandowa partii PiS". - TVP jest miejscem pełniącym bardzo ważną rolę w strategii politycznej PiS utrzymania się przy władzy, sączenia jadu i oblewania rynsztokiem różnych przeciwników politycznych. Ale nie musi tak wyglądać - mówił szef klubu Lewicy.

PO chce likwidacji TVP Info i mówi o tym wprost

Zbieranie podpisów pod projektem likwidacji kanału informacyjnego TVP oraz abonamentu RTV Platforma Obywatelska ogłosiła jeszcze w czerwcu zeszłego roku. Wtedy udało się zebrać ponad 100 tys. podpisów. - Trzeba skończyć z propagandą i ja wracam do tego, co mówiłem w kampanii wyborczej: zlikwidować TVP Info, dosyć tego - mówił latem br. podczas Campusu Polska Przyszłości prezydent Warszawy, wiceszef PO Rafał Trzaskowski.

Czytaj także:

PAP, IAR/ mbl

kor

Zobacz także

Zobacz także