more_horiz
Wiadomości

"Szkodliwe dla Polski kłamstwa polityków PO". Dworczyk prostuje "informacje" Rostowskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 22:57
Michał Dworczyk ujawnił na Twitterze, od kiedy Polska dostarczała broń na Ukrainę. Odniósł się w ten sposób do słów Jana Rostowskiego, że polski rząd pomógł Ukrainie dopiero po 10 dniach od wybuchu wojny.
Michał Dworczyk obala informacje Jana Rostowskiego
Michał Dworczyk obala informacje Jana RostowskiegoFoto: Shutterstock/Twitter

W poniedziałek rano Radosław Sikorski był gościem Radia Zet. W trakcie rozmowy poruszono m.in. temat wojny na Ukrainie. Polityk PO, były szef MSZ, został zapytany, czy wierzy w to, że rząd PiS myślał przez chwilę o rozbiorze Ukrainy. - Myślę, że miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny, gdy wszyscy nie wiedzieliśmy, jak ona pójdzie - że może Ukraina upadnie. Gdyby nie bohaterstwo (prezydenta Ukrainy Wołodymyra) Zełenskiego i pomoc Zachodu, różnie mogło być - odpowiedział Sikorski.

Ze słowami Radosława Sikorskiego zgodził się były minister finansów w rządzie PO-PSL Jan Rostowski. "Myślę tak samo jak Radosław Sikorski. Wzywam Mateusza Morawieckiego do powiedzenia nam prawdy na ten temat, bo poszlaki są znaczące, że właśnie tak było" - napisał. Następnie dodał w kolejnym wpisie m.in. to, że Polska "była dopiero piątym państwem, które wysłało broń Ukrainie i to po 10 dniach".

"Kłamstwa PO"

Michał Dworczyk postanowił odnieść się do informacji Jana Rostowskiego i napisał, że Polska wysyłała uzbrojenie jeszcze przed agresją Rosji. "Szkodliwe dla Polski kłamstwa polityków PO". 23.02.22 r. z Polski wystartował Antonow załadowany uzbrojeniem przekazanym przez Agencje Rezerw Strategicznych. Był to ostatni samolot, który wylądował w Kijowie przed rosyjskim atakiem. Kolejne transporty - 27.02, 02.03 itd." - poinformował Michał Dworczyk. Tym samym informacje rozpowszechniane przez ministra finansów w rządzie PO-PSL są nieprawdziwe.

dz/kor

Zobacz także

Zobacz także