more_horiz
Wiadomości

Ruda Śląska: "zakręt mistrzów" przerósł kolejną osobę. Wszystko zarejestrowały kamery

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2023 21:51
Na rudzkim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej (DTŚ) w kierunku Gliwic - nazywanym "zakrętem mistrzów" - doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Kierującą hondą straciła panowanie nad autem i uderzyła w przydrożny rów. Nagranie z tego zdarzenia trafiło do sieci.
Ruda Śląska. Wypadek na zakręcie mistrzów
Ruda Śląska. Wypadek na "zakręcie mistrzów"Foto: KMP Ruda Śląska

Do wypadku doszło we wtorek tuż po godz. 12.00. Kierującą hondą wypadła z drogi dachując.

Natychmiast na drodze zatrzymali się inni kierowcy, udzielając pomocy i powiadamiając służby. "Na miejscu szybko pojawili się mundurowi z drogówki i strażacy. Przejezdne były dwa pasy ruchu, ale pojawiały się czasem drobne utrudnienia" - informuje Komenda Miejsca Policji w Rudzie Śląskiej.

Kobietę kierującą hondą i jej córkę medycy przewieźli na badania do szpitala. Na szczęście obrażenia nie były poważne.

Ruda Śląska. "Zakręt mistrzów"

Odcinek DTŚ, na którym doszło do zdarzenia, nazywany jest "zakrętem mistrzów". Przydomek ten zyskał dzięki licznym nagraniom w internecie, które dokumentowały niebezpieczne sytuacje. 

Policja podkreśla jednak, że od czasu, gdy stoi tam fotoradar liczba zdarzeń drogowych drastycznie zmalała. "Niestety nie wszyscy stosują się do zasady dostosowywania prędkości do warunków na drodze" - wskazuje KMP w Rudzie Śląskiej.

"Apelujemy do wszystkich kierowców, aby zwiększyć swoją czujność, szczególnie po zmroku i przed świtem. Pogoda, jaką mamy obecnie płata nam figle, wystarczy trochę mgły, opady deszczu i niskie temperatury, aby jezdnia nagle stała się śliska. Wystarczy dostosować prędkość do warunków, jakie panują na drodze, a przede wszystkim zwolnić i stosować się do obowiązujących ograniczeń prędkości, aby bezpiecznie dotrzeć do celu podróży" - dodają mundurowi.

Zobacz także:

jp/KMP Ruda Śląska

Zobacz także

Zobacz także