more_horiz
Wiadomości

Siarczysty mróz i śnieżyce. IMGW zapowiada gwałtowną zmianę pogody pod koniec tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2023 06:39
Obfite opady śniegu i siarczysty mróz już od piątku. W górach przyrost pokrywy śnieżnej nawet o kilkanaście centymetrów. Nocą temperatury spadną do minus 15 – zapowiada synoptyk z IMGW Dorota Pacocha.
IMGW prognozuje duże zachmurzenie i opady śniegu na przeważającym obszarze kraju.
IMGW prognozuje duże zachmurzenie i opady śniegu na przeważającym obszarze kraju.Foto: Neems/Shutterstock

W środę w całym kraju spodziewane są opady różnego rodzaju. Będzie wiało - najsilniej na Wybrzeżu. Tam początkowo porywy mogą sięgnąć nawet 90 km/h. Mogą też zdarzyć się pojedyncze burze.

Dla całej Polski prognozowane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu, z tym, że w zachodniej, północno-zachodniej części kraju więcej spadnie deszczu i deszczu ze śniegiem.

Zmiana zapowiadana jest od piątku. - Na wschodzie i południu i Polski będzie padał śnieg. Obfitych opadów należy się spodziewać w górach. Tam przyrost pokrywy śnieżnej nawet o kilkanaście centymetrów – mówi synoptyk Dorota Pacocha i dodaje, że dzięki temu znacznie poprawią się warunki do uprawiania sportów zimowych.

- Poza tym również we wschodniej i południowej części kraju, z wyłączeniem obszarów podgórskich, również popada. Nowa pokrywa śnieżna nie będzie tak spektakularna, ale przybędzie kilka, a nawet miejscami kilkanaście centymetrów – dodaje synoptyk.

» WIĘCEJ INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

Śnieg w górach się utrzyma, bo prognozowane są niskie temperatury. W nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę w obszarach podgórskich i w górach może się pojawić na termometrach nawet -15 stopni Celsjusza.

- Jednak w głębi kraju takich temperatur się nie spodziewamy. W nocy będzie na lekkim minusie. Najniżej ok. -6 na południu – wyjaśnia Dorota Pacocha.

- Natomiast w północno-zachodniej połowie kraju temperatury w ciągu dodatnie, albo na lekkim plusie, albo w okolicach zera. Będzie padał deszcz, ewentualnie deszcz ze śniegiem, z pokrywy śnieżnej niestety nici - mówi.

pg,pap

Zobacz także

Zobacz także