more_horiz
Wiadomości

Ostatnie dni dla maturzystów na zmianę deklaracji. Termin mija we wtorek

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2023 05:12
Do wtorku uczniowie ostatnich klas liceów i techników mogą złożyć ostateczną deklarację maturalną. W dokumencie uczeń potwierdza, jakie przedmioty chce zdawać w maju na egzaminie.
Do wtorku uczniowie mogą zmienić przedmioty, które zdają na maturze
Do wtorku uczniowie mogą zmienić przedmioty, które zdają na maturzeFoto: Shutterstock/Lukasz Calko

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik powiedział, że do 7 lutego uczniowie mają czas na zmianę przedmiotów, które wybrali do zdawania na maturze. - Ci maturzyści, którzy są jeszcze uczniami, mogli złożyć deklarację wstępną do 30 września, natomiast do 7 lutego mogą tę deklarację zmienić. Mogą albo wykreślić pewne przedmioty, albo wskazać nowe - dodał.

7 lutego to ostateczny termin na złożenie deklaracji dla maturzystów z ubiegłych lat, którzy w tym roku chcieliby poprawić wynik egzaminu albo przystąpić do nowych egzaminów. Deklarację można złożyć w formie pisemnej lub elektronicznej.

Egzamin maturalny

W tym roku zmienią się arkusze z języka polskiego: maturzyści dostaną dwa, a nie jeden arkusz, a na wykonanie zadań będą mieć cztery zamiast niespełna trzech godzin.

Zmiany dotyczą także obowiązkowego egzaminu z matematyki. Tu zrezygnowano z zadań, za których rozwiązanie można było otrzymać pięć albo sześć punktów, na rzecz większej liczby zadań za jeden lub dwa punkty. Ponadto ma być więcej zadań otwartych i nowe typy zadań, np. prawda – fałsz.

Pierwszy egzamin maturalny 4 maja.

Posłuchaj
00:22 12182427_1.mp3 Do wtorku uczniowie mogą zmienić przedmioty, które zdają na maturze (IAR)

dz/IAR

Zobacz także

Zobacz także