more_horiz
Wiadomości

Usterka w Dreamlinerze. Jest termin wylotu do Nowego Jorku

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2023 12:15
Pasażerowie dreamlinera PLL LOT, który w sobotę został zawrócony na Lotnisko Chopina, odlecą do Nowego Jorku w niedzielę po południu - poinformował PAP rzecznik LOT Krzysztof Moczulski. Dodał, że przewoźnik rejs ten zrealizuje większym Boeingiem 787 Dreamliner.
Dostali hotel i śniadanie. Pasażerowie zawróconego dreamlinera odlecą do USA dopiero po południu
Dostali hotel i śniadanie. Pasażerowie zawróconego dreamlinera odlecą do USA dopiero po południuFoto: Grand Warszawski/ Shutterstock

W sobotę wieczorem (4.02) na Twitterze Moczulski napisał, że usterka zapasowego "sztucznego horyzontu" była powodem powrotu na Lotnisko Chopina dreamlinera lecącego z Warszawy na lotnisko JFK w Nowym Jorku.

Duże opóźnienie

W późniejszej rozmowie Moczulski przekazał, że agent handlingowy w Nowym Jorku poinformował przewoźnika, że z powodu dużego opóźnienia nie będzie w stanie przyjąć samolotu LOT. "W związku z tym rejs zostanie przełożony na niedzielę. Pasażerowie dostaną hotel, śniadanie i wszystkie świadczenia" - zapewnił rzecznik.

W niedzielę (5.02) Moczulski przekazał że "finalnie rejs został skasowany, a dzisiejszy zamieniony na większego Dreamlinera". Zgodnie z rozkładem lot z Warszawy na lotnisko JFK ma się odbyć o godz. 16.50.

Czytaj też:

PAP/pj

Zobacz także

Zobacz także