more_horiz
Wiadomości

Pogoda: przed nami bardzo zimna noc. Temperatura spadnie nawet do -20 stopni

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2023 20:00
Synoptycy IMGW prognozują, że przed nami bardzo zimna noc. Miejscami w górach temperatury spadną nawet do -20 st. Celsjusza. Będzie też ślisko na drogach, dlatego kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.
Pogoda. W nocy mróz do nawet -20 st. C.
Pogoda. W nocy mróz do nawet -20 st. C.Foto: Shutterstock/Tricky_Shark

W nocy rozpogodzenia w zachodniej części kraju, natomiast we wschodniej więcej chmur i słabe opady śniegu. W wielu miejscach będą się tworzyć marznące mgły ograniczające widzialność do 100 metrów.

Temperatura minimalna wyniesie od -12 st. C. na południu, -9 st. C. w centrum kraju, -2 st. C. na północnym wschodzie, do -1 st. C. nad morzem. W rejonach podgórskich temperatura spadnie do -17 st. C., a w Karpatach lokalnie do -20 st. C.

Wiatr będzie słaby, zmienny, we wschodniej Polsce z przewagą północno-zachodniego.

Pogoda na wtorek

We wtorek zachmurzenie będzie duże, na zachodzie rozpogodzi się. Miejscami na wschodzie wystąpią opady śniegu. Początkowo będzie mglisto.

Temperatura maksymalna wyniesie od  -4 st .C. na południowym wschodzie, ok. -1 st. C. w centrum, do 4 st. C. nad morzem, a w rejonach podgórskich Karpat od -7 st. C. do -4 st. C.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, lokalnie północny.

»Sprawdź prognozę pogody dla Twojego miasta w PolskieRadio24.pl«

Przed nami bardzo zimny tydzień

W środę będzie dość pogodnie, jedynie na wschodzie oraz południu pojawi się więcej chmur i tam miejscami wystąpią też słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od  -7 st. C. na południowym wschodzie, ok. 0 st. C. w centrum, do 3 st. C. nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W czwartek również będzie dość pogodnie, jedynie na północy pojawi się więcej chmur. Temperatura maksymalna wyniesie od -7 st. C. na południowym wschodzie, ok. 0 st. C. w centrum, do 5 st. C. na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na Pomorzu oraz południowym zachodzie porywisty, południowy i południowo-wschodni. W nocy temperatura minimalnie wyniesie od -19 st. C. na Podhalu, ok. -3 st. C. w centrum, do 0 st. C. nad morzem.

W piątek będzie pochmurno i ponownie pojawią się w kraju opady śniegu, na Wybrzeżu także śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od -4 st. C. na południowym wschodzie, ok. 2 st. C. w centrum, do 4 st. C. nad morzem.

Zobacz także:

Pogoda na weekend

W sobotę nadal będzie pochmurno i pojawią się opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem, a na zachodzie lokalnie deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od -4 st. C. na południowym wschodzie, ok. 2 st. C. w centrum, do 6 st. C. na południowym zachodzie.

W niedzielę czeka nas przewaga chmur i opady deszczu ze śniegiem oraz deszczu, jedynie na wschodzie początkowo śniegu. Przejściowo możliwe są też opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna wyniesie od -3 st. C. na południowym wschodzie, ok. 3 st. C. w centrum, do 7 st. C. na północnym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich.

»Więcej informacji o warunkach drogowych znajdziesz na stronach Polskiego Radia Kierowców«

jp/IAR/PAP

Zobacz także

Zobacz także