more_horiz
Wiadomości

Opozycja podzielona? Bochenek: Tusk nie cieszy się zaufaniem nawet wśród polityków własnego obozu

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2023 10:57
- To, że dzisiaj jesteśmy świadkami kolejnej awantury i kłótni na opozycji, to nikogo nie dziwi - ocenił Rafał Bochenek. Zdaniem byłego rzecznika PiS, nawet politycy opozycji nie mają zaufania do Donalda Tuska. 
Zdaniem Rafała Bochenka, nawet wśród polityków opozycji nie ma zaufania do Donalda Tuska
Zdaniem Rafała Bochenka, nawet wśród polityków opozycji nie ma zaufania do Donalda TuskaFoto: PAP/Piotr Nowak

W Programie 1 Polskiego Radia Bochenek odniósł się do rozłamu na opozycji, który był szczególnie widoczny podczas wspólnej konferencji prasowej Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza. Obaj politycy oświadczyli, że stworzą wspólną dla obu ugrupowań "jedną listę spraw do załatwienia" po wygranych wyborach. "To pierwszy krok w naszej długiej i owocnej współpracy" - mówili.

Niewiarygodny Tusk 

Zdaniem Bochenka, brak zaufania ze strony posłów opozycji do Donalda Tuska, świadczy o braku wiarygodności lidera PO. - Donald Tusk jest tak mało wiarygodną postacią, że już nikt nie chce z nim rozmawiać - stwierdził. 

- To, że dzisiaj jesteśmy świadkami kolejnej awantury na opozycji, kłótni, przepychanek, to już chyba nikogo nie dziwi. Donald Tusk jest tak mało wiarygodną postacią w stosunku do innych polityków opozycji, że już nikt nie chce nim współpracować i rozmawiać - stwierdził Bochenek. 

Polityk stwierdził, że fakt, iż przewodniczący największych ugrupowań opozycyjnych nie mogą się ze sobą porozumieć (ws. jednej listy wyborczej), świadczy o "braku zaufania do Donalda Tuska". 

- Dzisiaj jest rzeczywiście taki wyścig zbrojeń, kto pierwszy ten lepszy, kto pokaże, że zawiązał jakąś tam koalicję to już czuje się zwycięzcą - stwierdził Rafał Bochenek.

Były rzecznik PiS odniósł się także do ogłoszenia przez Hołownie i Kosiniaka-Kamysza porozumienia o współpracy. Stwierdził, że z tej koalicji "nic dla Polaków nie wynika".

Czytaj także:

***

Rafał Bochenek w "Sygnałach dnia"

PAP/PR1/as/kor

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także