more_horiz

"To dopiero pierwszy krok". Dariusz Klimczak o współpracy Polski 2050 i PSL

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2023 18:20
- Zrobiliśmy bardzo dobrą rzecz. To dopiero pierwszy, ale najważniejszy krok. Umówiliśmy się, że spróbujemy wypracować wspólną listę spraw, którą byśmy chcieli zrealizować po ewentualnym zwycięstwie w wyborach - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Klimczak, odnosząc się do współpracy Polski 2050 i PSL.
Dariusz Klimczak opowiedział w PR24 o współpracy Polski 2050 i PSL
Dariusz Klimczak opowiedział w PR24 o współpracy Polski 2050 i PSLFoto: PR24/TB

Polska 2050 i PSL stworzą wspólną "listę spraw do załatwienia" po wygranych wyborach - zapowiedzieli we wtorek liderzy partii Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz. Kwestię tę skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Dariusz Klimczak (PSL, KP). - Zrobiliśmy bardzo dobrą rzecz - podkreślił. - Nawet samorządowcy PiS do mnie dzwonili z gratulacjami, że udało nam się zrobić ten krok, o którym cała demokratyczna opozycja marzy, czyli krok ku zjednoczeniu - dodał.

Polityk podkreślił, że rozpoczęcie współpracy jest dopiero pierwszym, ale najważniejszym posunięciem. - Umówiliśmy się, że spróbujemy wypracować wspólną listę spraw, którą byśmy chcieli zrealizować po ewentualnym zwycięstwie w wyborach. Zarówno w pierwszych stu dniach, jak i w całej kadencji - wyjaśnił.

Zdaniem gościa audycji nawiązanie porozumienia między Polską 2050 a PSL "jest uczciwym podejściem" tych dwóch ugrupowań. Wskazał, że jest to też propozycja dla tych, którzy mogliby na te partie zagłosować.

Współpraca Polski 2050 i PSL

Zapytany z kolei o wyjazdowy klub Platformy Obywatelskiej, na którym poruszano temat problemów z utworzeniem wspólnej listy wyborczej opozycji, gość audycji odpowiedział: "Ja po stronie opozycyjnej wroga nie będę szukał. Nie będę krytykował Platformy Obywatelskiej. Mniej więcej wiem, jakie oni mają przesłanie. To, czy wyborcy głosują lub chcą zagłosować na PO, to już ich sprawa. My skupiamy się na sobie i życzymy wszystkim dobrze".

Jak dodał, ze strony PSL oraz Polski 2050 są przygotowane propozycje dla wyborców, którzy są przedsiębiorcami, rolnikami czy też pracownikami systemu ochrony zdrowia. - Codziennie zwracamy się do tych ludzi z ofertą - powiedział.

Dariusz Klimczak wskazał ponadto, że jeśli okaże się, iż nawiązanie współpracy Polski 2050 i PSL "jest czytelne i pójdzie dobrze programowo", to następnym krokiem ze strony tych ugrupowań może być deklaracja o wspólnej liście wyborczej. - Ale do tego chcemy być przygotowani. Dopiero wtedy z jasnym komunikatem wyjdziemy do tych, których ta sprawa interesuje - skomentował.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
15:06 PR24_mp3 2023_02_07-16-35-35.mp3 Dariusz Klimczak o współpracy Polski 2050 i PSL ("Rozmowa PR24"/Polskie Radio 24)

 

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzi: Adrian Klarenbach

Gość: Dariusz Klimczak (PSL, KP)

Data emisji: 7.02.2023 r.

Godzina emisji: 16.35

ng/PR24/kor

Zobacz także

Zobacz także