more_horiz
Wiadomości

Niedziela ostatnim dniem ferii zimowych. Kolejna przerwa w nauce na Wielkanoc

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2023 06:52
Niedziela jest ostatnim dniem ferii zimowych. W poniedziałek do szkół wracają uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego, którzy dwutygodniową przerwę w nauce mieli, jako ostatni w kraju. Ich ferie zaczęły się 11 lutego.
Niedziela ostatnim dniem ferii zimowych. Kolejna przerwa w nauce podczas Świąt Wielkanocnych
Niedziela ostatnim dniem ferii zimowych. Kolejna przerwa w nauce podczas Świąt WielkanocnychFoto: PAP/Tomasz Gzell

W pozostałych województwach ferie zakończyły się dwa, trzy lub cztery tygodnie temu. Od 14 do 29 stycznia odpoczywali uczniowie z woj. lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego. Od 21 stycznia do 5 lutego ferie mieli uczniowie z woj. podlaskiego i z warmińsko-mazurskiego. Od 28 stycznia do 12 lutego przerwę w nauce mieli uczniowie z woj. kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i z wielkopolskiego.

Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach ogłasza minister edukacji i nauki na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

Posłuchaj
00:46 12221933_1.mp3 Kończą się ferie zimowe. Jako ostatni odpoczywali uczniowie z czterech województw (IAR)

Najbliższe wolne od nauki w kwietniu 

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą wówczas zasadą, terminy ferii w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie, np. jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe są w drugiej połowie stycznia, to w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego, a w kolejnym – na drugą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano, biorąc pod uwagę liczbę uczniów. Z tej reguły wyłączone są woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie, gdzie ferie są zawsze na przełomie stycznia i lutego.

Następna przerwa w nauce w szkołach – na Wielkanoc – będzie od 6 do 11 kwietnia.

Czytaj też:

IAR/PAP

Zobacz także

Zobacz także