more_horiz
Wiadomości

Tragiczny pożar w Choroszczy. Nie żyją cztery osoby, w tym trójka dzieci

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2023 01:49
Cztery osoby, w tym troje dzieci, zginęły w pożarze, który w niedzielę wieczorem wybuchł w domu jednorodzinnym w Choroszczy pod Białymstokiem - poinformowała straż pożarna. Budynek spłonął doszczętnie, przyczyna będzie ustalana w śledztwie.
Pożar domu w Choroszczy k. Białegostoku - zginęły cztery osoby, w tym troje dzieci
Pożar domu w Choroszczy k. Białegostoku - zginęły cztery osoby, w tym troje dzieciFoto: Dziurek/Shutterstock

Informację o czterech ofiarach potwierdził rzecznik prasowy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Piotr Chojnowski. Jak powiedział, dzieci miały 3, 8 i 10 lat, zmarły mężczyzna - 45 lat.

Tragiczny pożar

O wybuchu pożaru strażaków zawiadomiła ok. godz. 22.30 w niedzielę matka dzieci i żona tego mężczyzny, która zdołała o własnych siłach opuścić płonący budynek. Po dojeździe jednostek straży pożarnej cały dom był już w ogniu.

Ze zgłoszenia wynikało, że wewnątrz przebywa jeszcze trójka dzieci oraz jedna osoba dorosła. - Po częściowym przygaszeniu ognia i przeszukaniu domu odnaleziono i ewakuowano wszystkich poszkodowanych; wszyscy byli bez oznak życiowych - relacjonował Chojnowski. Pogotowie ratunkowe potwierdziło zgon całej czwórki.

Murowany budynek spłonął doszczętnie, na miejscu trwa jeszcze jego dogaszanie, przy użyciu kamery termowizyjnej strażacy sprawdzają, czy nie ma jeszcze miejsc, gdzie może tlić się ogień. Co do przyczyny pożaru wypowiedzą się biegli powołani w śledztwie.

Czytaj także:

dz/PAP, IAR

Zobacz także

Zobacz także