more_horiz
Wiadomości

"Gazeta Wyborcza" chce wstrząsnąć opozycją? Dziennik zapowiada publikację "niezależnego" sondażu

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2023 12:55
"Gazeta Wyborcza" zapowiada, że w poniedziałek opublikuje wyniki "niezależnego" sondażu, które mają wstrząsnąć opozycją parlamentarną. Zastępca redaktora naczelnego dziennika Jarosław Kurski wyjaśnia, że sondaż ma być "obywatelską presją na demokratycznych liderów o wspólne działanie na rzecz wspólnego dobra".
Gazeta Wyborcza zapowiada publikację sondażu, który ma być ostrzeżeniem dla opozycji
"Gazeta Wyborcza" zapowiada publikację sondażu, który ma być ostrzeżeniem dla opozycji Foto: Shutterstock/Anna Gawlik

"Gazeta Wyborcza" od kilku miesięcy namawia opozycję do wspólnego startu w wyborach parlamentarnych przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. Natomiast sondaż, który ma się ukazać w poniedziałek, według dziennika, powinien "uświadomić" liderów partii opozycyjnych w sprawie obecnej sytuacji politycznej. 

"To nie jest sondaż zamówiony przez jakąkolwiek partię i za pieniądze partii. To sondaż wymyślony i sfinansowany przez obywateli i dla obywateli. Ma dać odpowiedź na pytanie: czy uda się pokonać PiS, jeśli demokraci pójdą do wyborów z czterech list, z trzech list, dwóch lub z jednej, wspólnej?" - pisze zastępca redaktora naczelnego Jarosław Kurski. 

Dziennikarz zapewnia też, że wyniki przeprowadzonego badania były dla gazety "wielką niewiadomą, a dzisiaj są dramatycznym zaskoczeniem". "Kto wie, czy to nie ostatni dzwonek alarmowy dla demokratów" - kontynuuje Kurski. 

Stwierdza również, że "ten sondaż miał być z założenia obywatelską presją na demokratycznych liderów o wspólne działanie na rzecz wspólnego dobra".

Według niego już "żaden z liderów opozycji" nie będzie mógł nigdy powiedzieć, że "nie wiedział", co się stanie czy że się "nie spodziewał". "A poza tym do wyborów demokraci muszą pójść zjednoczeni!" - podsumowuje Jarosław Kurski.

Czytaj także:

TVP.info

Zobacz także

Zobacz także