more_horiz
Wiadomości

"Cieszy się rosnącym zainteresowaniem". Hlebowicz o konkursie "Polskie serce pękło. Katyń 1940"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2023 20:41
Konkurs "Polskie serce pękło. Katyń 1940" cieszy się rosnącym zainteresowaniem młodzieży - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Hlebowicz z Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej. Jak dodał, na kolejne edycje wpływa po kilka tysięcy prac zarówno od uczniów szkół ponadpodstawowych, jak i od studentów.
Na nadsyłanie prac w konkursie Polskie serce pękło. Katyń 1940 pozostało niecałe siedem dni
Na nadsyłanie prac w konkursie "Polskie serce pękło. Katyń 1940" pozostało niecałe siedem dniFoto: Longfin Media/ shutterstock

Adam Hlebowicz przypomniał, że termin składania prac w 4. edycji konkursu upływa 24 marca.

Prace zgłaszane w czterech kategoriach

- Mamy cztery kategorie - dla uczniów szkół ponadpodstawowych mamy kategorię plastyczną, literacką i konkurs na tekst piosenki, a dla studentów stacjonarnych do 26. roku życia konkurs na napisanie scenariusza lekcji pod znamiennym tytułem ‘Katyń - Pamiętamy’” - mówił Adam Hlebowicz w Polskim Radiu 24.

Konkurs "Polskie serce pękło. Katyń 1940” ma na celu propagowanie prawdy na temat zbrodni katyńskiej, ale również oddanie należnego hołdu zamordowanym.

Został on zainicjowany przez Marszałek Sejmu Elżbietę Witek i odbywa się pod patronatem prezydenta Andrzej Dudy. W skład komitetu honorowego wchodzą, między innymi, szefowie resortów edukacji i nauki, obrony narodowej oraz spraw wewnętrznych i administracji. W Komitecie Organizacyjnym znalazły się: Polskie Radio, Telewizja Polska oraz Fundacja im. Janusza

Kurtyki. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w połowie kwietnia.

Czytaj także:

PR24/IAR/ mbl

Zobacz także

Zobacz także