more_horiz
Wiadomości

Nowe świadczenie dla niepełnosprawnych. Rzecznik rządu wskazał, jaka może być jego wysokość

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2023 13:05
Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że nowe świadczenie na rzecz osób niepełnosprawnych może wynieść nawet dwieście procent obecnej renty socjalnej.
Rzecznik rządu Piotr Mller
Rzecznik rządu Piotr MüllerFoto: PAP/Radek Pietruszka

Podczas cotygodniowej konferencji prasowej rzecznik rządu podkreślił, że od 2015 roku nakłady na osoby niepełnosprawne wzrosły o 21,5 miliarda złotych - do 37 miliardów złotych.

- Dyskutujemy stworzenie nowych rozwiązań dotyczących wsparcia osób z niepełnosprawnościami poprzez stworzenie nowego świadczenia - przekazał Piotr Müller. - Nowe świadczenie mogłoby wynosić nawet 200 proc. aktualnej renty socjalnej. Nad tym rozwiązaniem pracujemy - dodał.

Posłuchaj
00:29 12260342_1.mp3 Piotr Müller: środki na osoby z niepełnosprawnościami w ostatnich latach zwiększały się w dużym zakresie (IAR) 

Wcześniej o nowym świadczeniu mówił Paweł Wdówik. Na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister rodziny i polityki społecznej podkreślił, że będzie również istniała możliwość zamiany części świadczenia na godziny asystenckie dla osób z niepełnosprawnością. Umożliwi to opiekunom podjęcie pracy, część świadczenia będzie bowiem wypłacana bezpośrednio profesjonalnym asystentom opiekującym się przez kilkanaście godzin miesięcznie osobami niepełnosprawnymi.

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także