more_horiz
Wiadomości

Przewodniczący Solidarności: papież jest w naszych sercach, będziemy dawać świadectwo jego świętości

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2023 16:12
Piotr Duda zapowiedział w Gdańsku, że związek będzie bronić dobrego imienia papieża Polaka. - Jan Paweł II bronić się już nie może, bo odszedł do Pana, ale żyje w naszych sercach i jako ludzie Solidarności będziemy dawać świadectwo - zapewnił Piotr Duda.
Piotr Duda: Jan Paweł II żyje w naszych sercach i jako ludzie Solidarności będziemy dawać świadectwo
Piotr Duda: Jan Paweł II żyje w naszych sercach i jako ludzie "Solidarności" będziemy dawać świadectwoFoto: Shutterstock.com/giulio napolitano

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda otworzył w Gdańsku wystawę pokazującą wspólną historię związku i pontyfikatu papieża Polaka. - Nie pozwolimy na szarganie dobrego imienia Jana Pawła II - mówił na konferencji prasowej. Dodał, że dla organizacji to fundament i najważniejszy element jej działania.

- Jesteśmy w mieście wolności i solidarności. Jakoś nie doczekałem się jeszcze, aby włodarze Gdańska zabrali głos w tej nikczemnej sprawie ataku na Ojca Świętego Jana Pawła II. Tak samo nie doczekałem się głosu pana Bazyla Karskiego, dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności. Ale my, jako Solidarność, będziemy dawać świadectwo, bo to jest dla nas bardzo ważne - mówił Piotr Duda.

Na gmachu Komisji Krajowej Solidarności zawisł baner ze zdjęciem papieża i hasłem: "Ty nas obudziłeś, my cię obronimy"

Przewodniczący "Solidarności" negatywnie ocenił też postępowanie części parlamentarzystów, którzy nie wzięli udziału w głosowaniu nad uchwałą w obronie dobrego imienia Jana Pawła II.

- Ci, którzy wyciągnęli karty do głosowania, zachowali się w sposób nikczemny. Ja mówię o nich, że to są Judasze naszych czasów. Powiem więcej: 12 czerwca 1987 roku Ojciec Święty w samotności składał kwiaty i modlił się pod pomnikiem zamordowanych stoczniowców. Stała spora grupa, która obróciła się do niego plecami. Tak się zachowali parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej w Sejmie, wyciągając karty do głosowania - mówił Piotr Duda.


Posłuchaj
00:20 12262603_1.mp3 Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda o Janie Pawle II (IAR)

 

Przedstawiciele "Solidarności" zapowiedzieli udział w marszach w obronie papieża, które na początku kwietnia odbędą się w Krakowie i Warszawie.

[PROGRAM 1 POLSKIEGO RADIA] Historia - współczesna narracja, edukacja i wartości 

IAR/PAP/mg

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także